"Це зробили виродки з Москви". Підозрюваний у перевезенні на Донбас "Бука" розповів товаришеві по службі, що не винен в аварії MH17
Активіст із Запоріжжя Сергій Тіунов стверджує, що зустрічався з одним із командирів "ДНР" Сергієм Дубинським (позивний Хмурий) незабаром після катастрофи малайзійського Boeing.
Голос російського офіцера з позивним Хмурий, справжнє ім'я якого – Сергій Дубинський, дуже схожий на голос людини, ідентифікованої як організатор доставлення на Донбас комплексу "Бук" улітку 2014 року. Про це "Новой газете" розповів активіст запорізької "Самооборони" юрист Сергій Тіунов, який служив із Дубинським в Афганістані.
Тіунов стверджує, що в 2014 році кілька разів спілкувався телефоном та особисто зустрічався з Хмурим. Той, входячи до командування угруповання "ДНР", допомагав у звільненні військовослужбовців Збройних сил України з полону.
Водночас Дубинський заперечував свою причетність до аварії пасажирського Boeing на Донбасі, розповів Тіунов, пригадавши зустріч із військовим товаришем у вересні 2014-го.
"Бачиш, як життя склалося, Сергію, – сказав Хмурий. – В Афгані ми з тобою на одному боці воювали, а зараз воюємо один проти одного. Ніяк не зрозумію, чому ти за хунту".
"У відповідь я не стримався: але пасажирський літак по-бандитськи збили ви! – згадує Тіунов. – Я бачив по обличчю, як його це зачепило, він сприйняв дуже особисто. Сказав: "Ти ж не вважаєш, що це я зробив?" А потім показав пальцем угору: "Це ж зробили виродки з Москви!"
"Він розумів, що причетний і частково винен у загибелі цивільних людей", – уважає запорізький "афганець".
Він уважає, що Дубинському загрожує небезпека після того, як дослідницька група Bellincat опублікувала розслідування про його причетність до катастрофи рейсу MH17.
"Він головний свідок, але не вбивця. І ще – він мій військовий товариш. Я хочу, щоб він залишився живим. Я вважаю, що він не натискав на кнопку цього "Бука", тільки координував пересування, – сказав Тіунов. – Я хотів би йому допомогти вибратися з цієї ситуації, а він навіть не відгукується на мої повідомлення. Зараз кільце довкола нього стискається".
Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 195 із них були громадянами Нідерландів.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, що складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування.
Згідно з висновками комісії, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після катастрофи літака "Бук" повернули до РФ. Водночас комісія заявила, що даних про причетність до катастрофи Росії як держави поки що не виявили.