"Цінності для світу цей непотріб не представляє". У НАЗК заявили, що залишки Кремля після перемоги декларувати не доведеться

У НАЗК опублікували інструкцію щодо "сувенірів" із Кремля
Фото: depositphotos.com
Українцям не треба декларувати сувеніри із залишків Кремля після перемоги у війні. Про це повідомило 2 січня Національне агентство з питань запобігання корупції.

"Після перемоги українці захочуть привезти сувенір із Москви у вигляді залишків Кремля. Росіяни багато розповідали, що буцімто цей "палац" із червоної цегли є історичною будівлею, якій ціни немає. НАЗК  підтверджує: жодної цінності для світу цей непотріб не представляє", – ідеться в повідомленні.

Агентство звернулося до українських декларантів, які зараз захищають Україну у складі ЗСУ й інших військових формувань, і пояснило, що такий "сувенір" не треба вказувати в п'ятому розділі "Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)" декларації, оскільки він "не просто не перевищує 100 прожиткових мінімумів, а й узагалі не представляє жодної цінності".

"Так само на нього не поширюються антикорупційні обмеження щодо одержання подарунків", – додали в НАЗК.

У НАЗК також нагадали свої інструкції щодо того, чи треба декларувати захоплений російський танк або БТР і винагороду в разі спіймання російського терориста Ігоря Гіркіна (Стрєлкова).

Контекст:

Московський Кремль – фортеця у центрі Москви, головний суспільно-політичний та історико-художній комплекс російської столиці, офіційна резиденція президента РФ. 1990 року Кремль занесли до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Комплекс неодноразово перебудовували, зокрема за радянських і пострадянських часів.