Тука про Донбас: Розвиток стійкого миру може тривати десятиліттями
Процес реінтеграції Донбасу потрібно починати зараз, не чекаючи звільнення територій, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.
Для настання стійкого миру на Донбасі можуть знадобитися цілі десятиліття, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука в інтерв'ю виданню "Україна молода".
Відповідаючи на запитання про те, наскільки можливе настання миру після початку операції Об'єднаних сил, Тука зазначив: "На швидке настання миру на Донбасі взагалі сподіватися не варто. Маю на увазі не просто припинення вогню, а таке більш фахове поняття, як стійкий мир. Розбудова стійкого миру може тривати десятиріччями, бо ми отримали величезні рани в ході цієї війни. І йдеться не лише про людські втрати чи про відновлення зруйнованих об’єктів інфраструктури. Дуже багато людей і по той, і по цей бік лінії розмежування отримали моральні, емоційні, психологічні травми. І щоб ці рани затягнулися, знадобляться роки".
За його словами, процес реінтеграції Донбасу потрібно починати вже зараз, не чекаючи звільнення територій.
"Бо ця війна іде не стільки за території, скільки за людей, які там живуть. Якщо взяти існуючі пункти в’їзду-виїзду, то, за офіційними даними, лінію розмежування щомісяця перетинають близько мільйона осіб. І ми працюємо з цими людьми", – підкреслив Тука.
Заступник міністра додав, що найперспективнішим варіантом для вирішення конфлікту стане введення миротворчої місії ООН на всю окуповану територію Донбасу.
Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією і проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року. Із 14 квітня урядові сили проводили на Донбасі антитерористичну операцію. 30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї, відповідно до закону про реінтеграцію Донбасу, почалася операція Об'єднаних сил. Усі українські підрозділи, що беруть участь у бойових діях на сході, тепер підпорядковуються командувачу ОС – генерал-лейтенантові Сергію Наєву.