У Бахмуті залишається менше ніж 3,5 тис. осіб, із яких 32 – діти – голова ОВА
Він нагадав, що у Бахмуті станом на 24 лютого 2022 року проживало приблизно 84 тис. осіб.
"Зараз залишилося, за нашими підрахунками, менш як 3,5 тис. осіб у місті. Це ті люди, які, і я з усією відповідальністю це можу сказати, не хочуть виїжджати з міста від слова "зовсім"... Наразі 32 дитини в Бахмуті, які з батьками так само відмовлялися виїжджати, вони, за нашими цифрами, залишилися в Бахмуті", – розповів Кириленко.
За його словами, було проведено роботу з евакуації жителів Бахмута, але люди, які залишаються в місті, не просто відмовляються їхати, а навіть ховаються від поліцейських і волонтерів.
Голова ОВА розповів, що дітей із дитячих будинків, інтернатів, позбавлених батьківського піклування, яких було приблизно 12 тис. у Донецькій області, усіх евакуювали. 32 дитини, які з батьками залишаються у Бахмуті, перебувають в укриттях.
"Я точно знаю, що вони забезпечені навіть у тих наджахливих умовах продуктами харчування і гігієнічними наборами більш ніж у достатній кількості. Але це діти, батьки яких відмовляються, переховуючись, із ними виїжджати. Тому була постанова [Кабміну] і внесена зміна до постанови, де була вказана евакуація дітей у примусовий спосіб. Там є певні особливості виконання цієї постанови, але ми продовжуємо працювати тут, і не тільки по Бахмуту", – повідомив Кириленко.
Окрім цього, чиновник розповів про евакуацію дітей із Часового Яру.
"Там ми вже досягли відмітки "нуль", тобто всі [діти] були евакуйовані. Евакуйовані були з відсутнім бажанням це робити, але ми в законний спосіб точно це виконали", – заявив він.
Контекст:
Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року, зазначали у Генштабі ЗСУ. На захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ та вагнерівців, більшу частину артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.
Президент України Володимир Зеленський на початку лютого заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".
6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача керівництво армії виступило за продовження оборонної операції у Бахмуті. 15 березня на ще одному засіданні ставки, за словами Зеленського, думка учасників була, як і раніше, одностайною: посилювати оборону Бахмута і знищувати окупантів максимально.
Оборонна операція в районі Бахмута має найважливіше стратегічне значення для стримування російських окупантів і є головною у стійкості оборони всього фронту, наголосив 14 березня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Того самого дня у Міноборони України розповіли про "певні значні успіхи у ЗСУ" в боях за Бахмут. 20 березня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що можливості оборони Бахмута ще не вичерпано.