У Бєлгородській області Росії було запроваджено "жовтий" рівень терористичної небезпеки

Бєлгородська область РФ розташована поряд із Харківською областю
Фото: depositphotos.com
На території Бєлгородської області Російської Федерації влада ввела "жовтий" рівень терористичної небезпеки. Про це 11 травня поінформував у Telegram губернатор області В'ячеслав Гладков.

"До 25 травня на території Бєлгородської області діє "жовтий" рівень терористичної небезпеки. Відповідний документ підписано", – ідеться в повідомленні.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Бєлгородська область розташована поряд із Харківською областю, куди, зокрема, вторглися російські військові.

29 березня під Бєлгородом сталися вибухи на складі з боєприпасами. Гладков заявив, що причиною стала пожежа, і говорив, що жертв та постраждалих серед мирного населення, а також руйнувань на території села, де розташований склад, немає. Джерела російського держагентства "РИА Новости" заявили, що внаслідок інциденту постраждало четверо силовиків, а причиною вибухів став "людський фактор".

У ніч на 1 квітня в Бєлгороді розпочалася пожежа на нафтобазі, яка належить "Роснефти". Жителів кількох вулиць евакуювали. Гладков стверджував, що пожежа почалася "внаслідок авіаудару з двох вертольотів Збройних сил України, які зайшли на територію Росії на низькій висоті".

Міністерство оборони України та глава МЗС Дмитро Кулеба не підтвердили й не спростували інформації щодо причетності України. Радник глави Офісу президента України Олексій Арестович підкреслив, що вся відповідальність за те, що відбувається на території РФ, – на її керівництві.

Також на околицях Бєлгорода вибухнула ракета. Аналітики з Conflict Intelligence Team дійшли висновку, що її випустили з території РФ, але вона з невідомих причин упала.

27 квітня в Бєлгородській області загорівся склад боєприпасів у районі села Стара Нелидівка.

2 травня Гладков повідомляв про вибухи в Бєлгороді, а 5 травня – про черговий обстріл Бєлгородської області "з боку України".

Крім того, після початку російського вторгнення в Україну з російських прикордонних регіонів кілька разів надходили повідомлення про пошкодження залізничного полотна.