У Білорусі немає ознак формування військових угруповань для вторгнення в Україну – Держприкордонслужба
"Істотних змін в обстановці та характері діяльності збройних сил Республіки Білорусь ми наразі не відзначаємо, цього також не відзначають і Збройні сили України. Ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено", – сказав він.
Представник ДПСУ зазначив, що білоруські військовослужбовці "на ротаційній основі продовжують виконувати завдання щодо прикриття білорусько-української ділянки кордону в межах Брестської та Гомельської областей".
Демченко пояснив, що у прилеглих до кордону районах Білорусі Держприкордонслужба України фіксує інженерне облаштування позицій, а також активне використання засобів радіоелектронної боротьби.
Контекст:
Російські війська з 24 лютого заходили в Україну, зокрема, із Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.
Північні області України звільнили від росіян на початку квітня, після чого окупанти відійшли, зокрема, у Білорусь, звідки їх перекинули на Донбас.
Із території Білорусі Росія періодично запускає по українських об'єктах ракети, також були випадки зльоту з білоруських аеродромів літаків, які обстрілювали Україну. 25 червня росіяни вперше завдали авіаційного удару по Україні з повітряного простору Білорусі з далеких бомбардувальників Ту-22, повідомляли в ЗСУ.
Наприкінці травня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність "негайно створювати" оперативне командування біля кордону з Україною та доручив створити "народне ополчення".
Наприкінці червня українська розвідка повідомила, що Росія знову збільшує свою військову присутність у Білорусі, а російські окупанти готують диверсійні групи для закидування в Україну з Білорусі.
Білоруське видання "Зеркало" повідомило 30 червня, що у країні останніми днями почали масово розсилати повістки військовозобов'язаним із наказом прибути до військкоматів без зазначення причин.
Президент України Володимир Зеленський 26 червня звернувся до білорусів і заявив, що їх "втягують у війну навіть активніше, ніж у лютому та навесні". Він закликав "простих людей Білорусі" не брати участі в цій війні.