У Білорусі три батальйони скерували до українського кордону – Наєв

В Україні відпрацювали протидію ймовірному висадженню десанту на півночі країни
Скріншот: Міністерство оборони України / Telegram

У Білорусі мотострілецький батальйон і два танкові батальйони дістали завдання висунутися до районів, які межують із державним кордоном України, заявив командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв. Про це повідомила пресслужба Міноборони України.

На тлі раптової перевірки збройних сил РФ на території Білорусі, які в межах навчань відпрацьовують наступ, в Україні відбулася перевірка готовності підрозділів, що захищають північні кордони, до відбиття ймовірного нападу агресора, повідомили у Міноборони.

"На території Республіки Білорусь розпочато перевірку підрозділів 2-ї мотострілецької дивізії 1-ї танкової армії. Зокрема, мотострілецький батальйон і два танкові батальйони отримали завдання висунутися в райони, які межують із державним кордоном України", – зазначив Наєв.

Українські військові зі свого боку провели тренування на території Київської області на одному з важливих державних об'єктів критичної інфраструктури.

Сили оборони відпрацювали елементи протидії висадженню повітряного десанту та диверсійно-розвідувальних груп противника в район об'єкта критичної інфраструктури – завдання вогневого ураження силами мінометної та артилерійської батарей, взяття супротивника в кільце, переправи через водну перешкоду, відбиття масованої атаки безпілотних літальних апаратів і повне знищення супротивника всіма наявними засобами.

РФ створює умови для нового вторгнення на північ України з Білорусі щонайменше з жовтня 2022 року, хоча цієї зими воно малоймовірне, вважають аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW).

Глава ГУР Міноборони України Кирило Буданов вважає, що маневри військової техніки на кордоні Білорусі з Україною мають на меті, зокрема, спантеличити Збройні сили України і змусити українське командування відвести частину своїх військ із південного і східного напрямків.

Контекст:

Російські війська з 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. РБ практично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних та авіаударів.

4 жовтня самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

У Генштабі ЗСУ зазначали, що на випадок повторного наступу з території Білорусі Україна наростила своє угруповання на північному напрямку.

3 грудня Мінськ відвідав глава міноборони РФ Сергій Шойгу. Він і Лукашенко обговорювали "співпрацю" білоруських військових із російськими, які присутні на території Білорусі.

19 грудня Путін вирушив до Мінська для проведення переговорів із Лукашенком. Під час розмови йшлося про "єдиний оборонний простір". Американський Інститут дослідження війни (ISW) у звіті за 19 грудня дійшов висновку, що Лукашенко, ймовірно, відхилив зусилля Путіна щодо примусу Білорусі до участі у війні проти України.

20 грудня стало відомо, що РФ почала перекидання на південь Білорусі військової техніки, яку раніше привезли на полігони країни разом із мобілізованими росіянами.