У Донецькій області внаслідок бойових дій пошкоджено аміакопровід, рухається хмара аміаку – Кириленко
"У Бахмутському районі внаслідок бойових дій пошкоджено герметичність гілки аміакопроводу "Тольятті – Одеса". Ця гілка не використовується з 2014 року, засувки закриті, але аміак із неї зараз витікає самоплином. Хмара аміаку рухається над ґрунтом від села Травневе у бік Бахмута", – написав він.
Голова обладміністрації уточнив, що до зони ураження можуть потрапити населені пункти Бахмут, Гладосове, Дача, Миколаївка Друга, Одрадівка та Опитне.
"Місцева влада оповістила населення про необхідні заходи безпеки. Рятувальники вже готові ліквідовувати наслідки аварії. Інформації про постраждалих і загиблих наразі немає", – пояснив Кириленко.
Згодом він уточнив, що загрози для Бахмута немає.
"Рятувальники провели обстеження – на відтинку трубопроводу 7,5 км знаходиться орієнтовно 250 тонн аміаку. Витік – незначний. Радіус можливого ураження хмарою аміаку становить близько 4 км. У зоні ураження – Кодема, Гладосове, Семигір'я, Дача, Миколаївка Друга і Доломітне", – розповів Кириленко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Після відкритого вторгнення Росії в Україну 24 лютого окупанти кілька разів влучали в аміакопроводи, зокрема у Чернігові і Сумах.
Контекст:
Аміак – безбарвний газ із різким задушливим запахом, вибухонебезпечний і токсичний. Він легший за повітря, тому від нього можна ховатися у підвалах.
Правила поведінки в умовах витоку аміаку:
- виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно до напрямку вітру;
- якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно сховатися в укриттях, підвалах, квартирах (будинках), загерметизувавши вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
- у квартирі (будинку) бажано пройти у ванну кімнату та ввімкнути душ на дрібне розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не вмикати;
- якщо є запах аміаку, потрібно дихати через вологу марлеву пов'язку (бажано змочити у п'ятивідсотковому розчині оцту чи лимонної кислоти).
Якщо людина отруїлася аміаком, її потрібно вивести на свіже повітря, дати їй теплого молока з харчовою содою, надіти на неї ватно-марлеву пов'язку, змочену водою або (це краще) п'ятивідсотковим розчином оцту або лимонною кислотою. Якщо аміак потрапив у вічі, потрібно промити їх водою, у разі ураження шкіри – промити чистою водою, прикласти тканину, змочену в розчині оцту чи лимонної кислоти.