У Генштабі підтвердили, що РФ частково відводить війська з Київської та Чернігівської областей. Данілов закликав не вважати, що ворог відступає

Окупанти зазнають значних втрат, зазначають у Генштабі
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Збройні сили РФ 30 березня й надалі частково відводять війська з території Київської та Чернігівської областей. Про це йдеться в оперативній інформації станом на 18.00, опублікованій на сторінці Генерального штабу ЗСУ у Facebook.

"Противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти нашої держави. Здійснюється часткове відведення окремих підрозділів збройних сил Російської Федерації із території Київської та Чернігівської областей", – ідеться у повідомленні.

За даними Генштабу, окупанти мають суттєві труднощі із введенням у бойовий склад розконсервованої техніки, а також зазнають значних втрат.

У Генштабі також зазначили, що самопроголошене керівництво Білорусі й надалі заперечує участь у війні проти України, але надає територію для розміщення підрозділів ЗС РФ, аеродромної та транспортної мережі, місця розташування пускових установок крилатих і балістичних ракет та лікарні для поранених окупантів.

Водночас секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що частину відведених Росією підрозділів передислокували на харківський і донецький напрямки. Про це він сказав в ефірі національного телемарафону, пише "Українська правда".

"Частина людей, які були на чернігівському та на київському напрямку, передислоковуються. Частина з них з'являється на харківському і донецькому напрямку. Там зараз супротивник посилює свої угруповання, щоб мати спробу посилити тиск на наших хлопців і дівчат, які боронять Україну в Харківській, Донецькій та Луганській областях", – сказав секретар РНБО.

Він закликав не робити далекосяжних висновків із заяв Росії про зменшення інтенсивності бойових дій на київському та чернігівському напрямках і не вважати, що ворог остаточно відступає.

Контекст:

Заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін заявив 29 березня за підсумками переговорів української та російської делегацій, що Росія "з метою підвищення взаємної довіри та створення необхідних умов для подальшого ведення перемовин" вирішила скоротити військову активність на київському та чернігівському напрямах.

Представник РФ Володимир Мединський в ефірі RT уточнив, що це не означає припинення вогню, повідомляв "Интерфакс". На думку Мединського, Росія зробила "два величезні кроки до миру", один з яких – поступова військова деескалація на київському та чернігівському напрямку, другий пов'язаний із "можливістю зустрічі президентів РФ та України в момент парафування договору" між державами.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу, який понад два тижні не з'являвся на публіці, 29 березня заявив, що окупаційні війська в Україні тепер зосередять на "визволенні Донбасу".

Того самого дня Генштаб ЗСУ та розвідка США підтвердили відведення окремих підрозділів РФ із території Київської та Чернігівської областей. Водночас у Генштабі звернули увагу, що окупанти проводять "перегрупування для зосередження основних зусиль на слобожанському та донецькому напрямках".

Пізніше Генштаб заявив, що "відведення військ", імовірно, є ротацією окремих підрозділів та його мета ввести в оману військове керівництво Збройних сил України та створити помилкове враження щодо відмови окупантів від задуму оточити Київ.

У Білому домі вважають, що переміщення російських сил з околиць Києва – "це передислокація, а не відведення".