У Генштабі ЗСУ заявили, що українських представників у Спільному центрі з контролю і координації виведуть з окупованих територій

Українська сторона СЦКК продовжить виконувати свої обов'язки
Фото: mil.gov.ua

Українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі буде докладати всіх зусиль для гарантування безпеки спостерігачів ОБСЄ, зазначив заступник начальника управління зв'язків із громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович.

Українських представників у Спільному центрі з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) на Донбасі виведуть з окупованих територій, сказав заступник начальника управління зв'язків із громадськістю Збройних сил України (ЗСУ) Юзеф Венскович у коментарі телеканалу "112 Україна".

"Російська сторона як сторона конфлікту на Донбасі несе повну відповідальність за розвиток безпекової ситуації і її вихід із СЦКК ставить під загрозу безпеку тих спостерігачів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Тому українська сторона буде вимушена вивезти своїх спостерігачів на підконтрольні Україні території", – зазначив він.

Венскович додав, що українська сторона працюватиме зі спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ у двосторонньому форматі і докладе всіх зусиль для гарантування безпеки спостерігачів.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Спільний центр із контролю і координації було створено у вересні 2014 року, до його складу входять українські та російські військові. СЦКК має здійснювати моніторинг та координацію практичної реалізації положень Мінського договору, зокрема щодо припинення вогню та організації буферної зони.

У МЗС РФ заявили, що 19 грудня Росія відкликає своїх офіцерів із СЦКК. У відомстві зазначили, що новий порядок в'їзду в Україну російських громадян, який набуває чинності з 1 січня 2018 року і згідно з яким вони повинні будуть завчасно повідомляти про поїздку, "неприйнятний" для російських офіцерів, що входять до складу Спільного центру.

В українському МЗС розцінили таке рішення Росії як чергову провокацію і прагнення зняти із себе будь-яку відповідальність за наслідки збройної агресії проти України.