У Гостомелі зниклими безвісти вважають понад 400 осіб – голова адміністрації
"Ми знаємо про людей, що вони вбиті, є підтвердження, фото- та відеофіксація, але ми досі не можемо їх знайти. Коли ще був зв'язок, нам очевидці змогли донести цю інформацію, а зараз ми досі не можемо їх знайти. Джерелу інформації вдалося врятуватися", – розповів Думенко.
Він згадав загиблих у Гостомелі від рук окупантів на початку березня селищного голову Юрія Прилипка, волонтерів Руслана Карпенка та Івана Зорю. Їхні тіла знайшли.
"Але у нас є лікарка, яка 35 днів надавала медичну допомогу сама, у Гостомелі, будучи в окупації та під обстрілами. У неї 12 днів тому забрали чоловіка і сина. Ми досі їх розшукуємо. Також шукаємо тіло начальника пожежної частини гостомельського аеропорту, і також не можемо знайти", – сказав Думенко.
Адміністрація Гостомеля спільно із ДСНС та працівниками патрульної поліції оглядають підвали й вулиці та збирають тіла вбитих. За словами Думенка, "шокуючих фотографій немає, тому що ми поважаємо права на приватність людей".
"У Гостомелі не так багато було знайдено тіл, далі в селах нашої громади були знайдені розстріляні тіла, убиті мешканці. Також кілька мешканців нашої громади були знайдені в Бучі. Треба розуміти, що окупанти переміщували людей. У нас є підтверджені дані, що люди з Глібівки потрапляли в Гостомель, а потім із ними зникав зв'язок", – пояснив Думенко.
На його думку, росіяни також по-різному поводилися на різних територіях і "підчищали сліди своїх звірств".
"Ти міг рухатися в напрямку Гостомеля, і вздовж дороги стояли розстріляні автомобілі з тілами, включно з дітьми. І міг повертатися назад – а цих тіл уже не було. Моя гіпотеза в тому, що чим спокійніше почували себе окупанти на якійсь території, чим далі вони були від лінії фронту, тим ретельніше вони замітали свої сліди", – сказав голова адміністрації.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
З першого дня нападу РФ на Україну, з 24 лютого, за Гостомель точилися запеклі бої. У цьому селищі є аеропорт. Журналісти припускають, що російські військовослужбовці хотіли встановити за допомогою цього аеропорту "повітряний міст" та перекидати по ньому в Україну війська.
Президент України Володимир Зеленський 24 лютого дав команду завдати артилерійського удару по аеропорту. Радник глави МВС Вадим Денисенко після цього розповів, що злітна смуга в цьому аеропорту "фактично не може приймати літаки".
6 березня президент надав звання "Місто-герой" шести містам, зокрема Гостомелю.
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що окупанти, намагаючись потрапити до столиці, знищують населені пункти, розташовані поруч, – Бучу, Гостомель, Ворзель та Ірпінь.
У Гостомелі залишалися заблокованими місцеві мешканці. Частині з них удалося евакуюватися 10 березня. За даними Гостомельської селищної ради, із селища виїхали вісім автобусів з евакуйованими жителями і приблизно 100 приватних автомобілів.
Після звільнення Київської області від російських окупантів на початку квітня в населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила 3 квітня, що з території Київської області вивезли 410 тіл убитих мирних жителів.