У Харківській області зафіксували ще два випадки підриву цивільних – ОВА
Про це повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Олег Синєгубов.
"У селі Василенкове… 57-річний чоловік підірвався на невідомому вибухонебезпечному предметі під час спалювання трави на власному дворі. Госпіталізований із вибуховими травмами", – написав керівник ОВА.
Окрім того, в Ізюмі на території приватного домогосподарства підірвалася і дістала поранення 56-річна жінка, додав Синєгубов.
"Наразі медики надають постраждалим усю необхідну допомогу", – наголосив голова Харківської ОВА.
У ГУ ДСНС України в Харківській області уточнили у Facebook, що жінка наступила на протипіхотну міну "Пелюстка".
"У результаті вибуху жінка отримала численні поранення ніг, рук і тулуба. Госпіталізована до Ізюмської районної лікарні", – ідеться у повідомленні.
Контекст:
Російські війська вторглися на територію Харківської області від початку повномасштабної війни – з 24 лютого 2022 року, але обласний центр узяти не змогли. Станом на 3 лютого 2023 року під окупацією залишалося 29 населених пунктів області, повідомляли в ОВА.
Унаслідок російської агресії приблизно 30% території України забруднено вибухонебезпечними предметами, на розмінування може знадобитися до 10 років, повідомляв 7 березня речник ДСНС Олександр Хорунжий. Назабрудненішими є Харківська та Херсонська області, де ворог перебував найдовше. Випадки підриву цивільних на вибухонебезпечних предметах у цих регіонах трапляються практично щодня.
В Україні створили інтерактивну карту потенційно замінованих територій.
Враховуючи масштаби забруднення, за наявних в Україні ресурсів розмінування може тривати 70 років, зазначила 4 березня віцепрем'єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Президент України Володимир Зеленський 13 березня заявив, що понад 170 тис. км&³2; території України залишаються небезпечними через міни і снаряди, які не розірвалися.