У Кабміні України обговорюють можливість примусової евакуації цивільних із зон бойових дій
Вона зазначила, що йдеться, зокрема, про Донецьку й Луганську області.
"Там, де люди продовжують, на жаль, перебувати в жахливих умовах, особливо з дітьми, то ми опрацьовуємо сьогодні за ініціативи Мінреінтеграції проєкт обов’язкової евакуації родин із дітьми. І, власне, думаємо, як би нам правильно, можливо, навіть уже готувати якісь варіанти житла й казати: "От дивіться, ви прямо поїдете сюди. Тут для вас є якесь місце, де ви зможете перебути якийсь час, а потім собі облаштуєте щось своє", – сказала міністерка.
За її словами, поки дискусія – "аж до того, щоб просто примусово вивозити родини з дітьми", – триває.
Жолнович уточнила, що йдеться про вивезення сімей під супроводом поліції, служб у справах дітей. На її думку, ситуацію, коли батьки дозволяють дітям залишатися під обстрілами, можна кваліфікувати як залишення дитини в небезпеці.
"По суті, це і є залишення дитини в небезпеці. Але ми розуміємо, що розлучати дитину з батьками – погана історія. Тому краще змушувати всіх разом евакуюватися. Я вважаю, що ми маємо як держава запропонувати місце, куди ми вивозимо. Інакше це справді буде недемократично. Ми не можемо взяти цю людину й залишити її на вокзалі. Ні. Ми маємо взяти її, транспортувати до того місця, де будуть забезпечені мінімальні умови побуту", – додала вона.
Контекст:
Російські окупанти постійно обстрілюють мирні населені пункти поблизу кордону й лінії фронту. Голова Донецької ОВА Павло Кириленко щодня повідомляє про загиблих або поранених цивільних, зокрема дітей.
За даними Офісу генпрокурора станом на 27 лютого, за рік в Україні загинула 461 дитина, 927 дістали поранення.
Українська влада регулярно закликає жителів евакуюватися з небезпечних зон.