У команді Макрона стверджують, що він не пропонував Україні піти на територіальні поступки
Брадель коментувала новину від 13 травня про заяви Зеленського, згідно з якими Макрон марно витрачає час на посередництво між Україною та РФ, оскільки Росія не хоче "шукати вихід".
"А мені пропонувати деякі речі, пов'язані з поступками на наш суверенітет, заради того, щоб зберегти обличчя президенту Путіну... Мені здається, це не дуже коректно з боку тих чи інших лідерів. Ми не готові зберігати щось комусь і втрачати за це наші території... Це втрачений час", – сказав Зеленський.
Брадель наголосила, що Макрон не робив таких пропозицій.
"Прояснімо: президент Франції ніколи нічого не обговорював із ВВП без згоди президента Зеленського і ніколи не просив його про якісь поступки. Він завжди казав, що умови переговорів із росіянами мають вирішувати українці", – написала вона.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну спілкування Макрона з Путіним відбувалося вже вісім разів. Le Figaro писало, що з грудня 2021 року президенти розмовляли "майже 20 разів".
Остання розмова Макрона і Путіна відбулася 3 травня, вона тривала дві години й 10 хвилин.
За версією Кремля, Путін говорив про "захист "республік Донбасу", про "націоналістів" на "Азовсталі" в Маріуполі Донецької області й нібито обстріли українськими військовими населених пунктів на Донбасі, надання Україні Заходом озброєнь і заявляв про необхідність "впливу на київську владу". У Єлисейському палаці заявили, що Макрон закликав Путіна припинити російську "руйнівну агресію" щодо України.
Перед тим, як телефонувати Путіну, Макрон 30 квітня розмовляв із Зеленським.