У Кремлі знову заговорили про переговори з Україною "на своїх умовах"
Так Пєсков відреагував на запитання про заяву колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера, який після зустрічі з главою Кремля Володимиром Путіним заявив, що Путін хотів би переговорів з Україною і Заходом.
Пєсков називає це "вирішенням української проблеми".
Умови, про які він говорить, – домовленості, досягнуті під час переговорів у Стамбулі в березні.
"Ці умови погодили у Стамбулі, і їх погодили обидві сторони – перемовники Росії та України, – заявив речник Путіна. – Після цього українська сторона відмовилася від цього погодження і пішла з переговорного треку".
Він повторив, що Москва готова до переговорів, і Києву її умови нібито "чудово відомі". "Так чи інакше їх буде забезпечено", – вважає Пєсков.
Шредер, за його словами, "не виявляв якогось бажання стати посередником" у переговорах.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи слова Шредера про переговори, зазначив, що РФ "однією рукою підвищує градус терору новими варварськими злочинами, іншою – запрошує до капітуляції”.
"Якщо Москва хоче діалогу – м'яч на її полі. Спочатку припинення вогню й відведення військ, потім – конструктив", – додав він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Переговори про закінчення війни Україна та Росія вели на рівні делегацій. У лютому – березні відбулося чотири очні раунди (останній – 29 березня в Туреччині). Крім того, делегації зустрічалися у відеоформаті.
Переговорний процес припинено, бо з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати, пояснювали в Офісі президента України 17 травня. Президент США Джо Байден 31 травня заявив, що переговори України з Росією "зайшли у глухий кут" не з вини Києва.
У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції України та прийняття умов РФ. Путін заявив 7 липня, що РФ, "по правді, серйозно поки нічого не починала" у війні проти України, але не відмовляється і від мирних переговорів.
Президент України Володимир Зеленський наприкінці червня говорив, що час для переговорів України з Росією ще не настав, Україна вступить у них, коли забезпечить собі "сильну позицію". У липні Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за часи війни не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".
Наприкінці липня президент України висловив думку, що участь Путіна в переговорах неможлива. "На сьогодні, мені здається, єдина можлива модель – говорити з кимось іншим, а не із сучасним лідером РФ", – наголосив Зеленський.