У Криму запровадили нові обмеження на продаж пального
Окупанти запроваджують нові обмеження на продаж пального на АЗС у тимчасово окупованому Криму – не більше ніж 20 л на добу на людину. Про це 1 жовтня в Тelegram інформував окупаційний глава Криму Сергій Аксьонов.
За його словами, ті заходи, яких вжили раніше на окупованому півострові, не дали результату у врегулюванні ситуації з дефіцитом бензину на АЗС. Тоді на АЗС продавали 30 л – в автомобіль або каністру.
"Ухвалили рішення обмежити обсяг продажу пального – не більше ніж 20 л в одні руки один раз на добу. Водночас громадський транспорт, соціальні об'єкти, комунальні й екстрені служби забезпечено в повному обсязі. Інформацію про організацію стабільних постачань потрібного обсягу пального на територію республіки оприлюднять до кінця дня 3 жовтня", – заявив Аксьонов.
Теlegram-канал "Кримські бойові чайки" показав черги на АЗС у Криму.
"Окупанти нахабно зливають бензин своїм для перепродажу за космічними націнками, поки звичайні мешканці не можуть дітей зі школи забрати", – ідеться в повідомленні.
Контекст:
З початку 2024 року Україна посилила атаки на нафтогазові об'єкти на території країни-агресора Росії. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна не має іншого вибору, окрім як завдавати ударів у відповідь на повітряні атаки РФ на українські об'єкти енергетики.
Агентство Reuters 25 серпня 2025 року писало, що українські удари порушили 17% нафтопереробних потужностей РФ.
РосЗМІ повідомляли у вересні, що у РФ проблеми з бензином уже майже у 20 регіонах. Водночас пропагандисти мовчать про удари України по НПЗ.
23 вересня в окупаційній адміністрації Криму повідомили, що дефіцит бензину виник "у зв'язку з тимчасовим зниженням обсягів виробництва на низці нафтопереробних заводів Росії".
З 24 вересня на автозаправках в анексованому країною-агресором РФ Криму повністю зник бензин, писало "Крим.Реалії".