У Маріуполі окупанти різко посилили фільтраційні заходи
За його словами, відбувається глобальна "зачистка" в Центральному, Приморському й Кальміуському районах, переважно в місцях проїзду військової техніки та дислокації окупантів. Патрулі у складі комендатури й "міністерства державної безпеки" ввели поквартирний обхід.
Окупанти перевіряють телефони на наявність компрометувальних фото, повідомлень у соціальних мережах і приватної переписки. Також проводять обшуки будинків у пошуку української символіки, літератури та іншої зброї, переписують особисті дані всіх жителів.
"Процес фільтрації не зупиняється. Загальна черга в кількісних показниках лише по Центральному району міста сягає 15 тис. людей. Щоденно максимально до 30 людей проходять фільтрацію, із них у середньому до п'яти людей щоденно зникають через арешти прямо в будівлі райвідділку поліції окупантів. Без папірця про фільтрацію неможливе працевлаштування на будь-яку роботу, тому люди змушені йти на принизливу й ризиковану процедуру заради виживання", – написав Андрющенко.
Також він додав, що нещодавно ЗМІ окупантів повідомили про скасування необхідності дактилоскопії під час перетину кордону для жителів окупованих територій. Проте 3 листопада вийшло роз'яснення, що дактилоскопія залишається необхідною процедурою для біженців.
Контекст:
Маріуполь оточили російські війська в перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке почалося 24 лютого. Від початку березня він перебував у блокаді, із другої половини травня місто – у повній окупації. Жителі залишилися без води, світла, тепла, зв'язку і продуктів.
У червні мер міста Вадим Бойченко розповів, що в Маріуполі пошкоджено 95% багатоповерхівок. У вересні Андрющенко поінформував, що окупанти й далі знищують Маріуполь бездумним знесенням будинків, залишаючи маріупольців без житла й речей.
За даними Андрющенка, у Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення в місті жило 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.