В Авдіївці, Мар'їнці, Красногорівці не залишилося вцілілих будинків, Бахмут сильно пошкоджено – Кириленко
"Лінія фронту практично повністю і цілодобово під обстрілами. Бахмутський напрямок залишається одним із найнапруженіших на фронті, а місто Бахмут сильно пошкоджено. Немає жодного фактично вцілілого будинку і в Авдіївці, Мар'їнці, Красногорівці... Також Селидівська громада страждає", – сказав Кириленко.
За його словами, загарбники завдають ударів по населених пунктах, використовуючи "всі види озброєння: важку артилерію, далекобійну артилерію, реактивні системи залпового вогню".
"А там, де не дістає по відносно віддалених містах, використовує ракети і зенітно-ракетні системи С-300, як було цього тижня в Краматорську. Ворог гатить скрізь, а його мета – стерти міста з лиця землі, бо оборону наших військ ворог прорвати не може", – сказав голова ОВА.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російська армія відкрито вторглася в Україну 24 лютого. У квітні росіян вигнали з північних областей, бої точаться на сході й півдні країни.
За даними Кириленка, наприкінці серпня ЗСУ контролювали 45% території регіону. Пізніше стало відомо про звільнення нових територій.
10 жовтня британська розвідка повідомила, що РФ приділяє першорядну увагу наступу саме в центрі Донбасу, особливо в районі Бахмута. Це роблять для того, щоб продемонструвати хоч якийсь успішний результат у війні проти України, зазначили в розвідці.
Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні 26 жовтня говорив, що в районі Бахмута та Авдіївки тривають найжорстокіші бої.
2 листопада в Міноборони зазначили, що "Бахмут, Соледар і взагалі донецький напрямок", – це епіцентр боїв цього тижня.
За оцінкою американського Інституту дослідження війни, росіяни домоглися обмеженого просування до українського опорного пункту в Бахмуті, але дуже повільними темпами та з великими втратами. Росія фальсифікує заяви про наступ у районі Бахмута, щоб зобразити свої успіхи принаймні в одному секторі, вважають аналітики.