У Маріуполі внаслідок обстрілів загинув оператор телеканала "Сігма". Його не змогли поховати
Журналіст із сім'єю перебував удома, коли у квартиру прилетів снаряд.
"Дві міни. Перша – у нашу спальню. Там я і мама. Друга – у нашу кухню. Там – Вітя… Я кричу: "Сашо!". У відповідь: "Мамо, я тут!" І тільки біля ліфта розумію: не бачу і не чую Вітю… Остання фраза: "Сашо, у мене нема світла!" І Саша дає ліхтарик, хоч у кімнаті світло. Сонна артерія. Вітя живе ще кілька хвилин, доходить до коридору – і назавжди стає нашим світлим янголом", – повідомила дружина загиблого Наталія Дєдова.
За її словами, загиблого не встигли поховати. За чотири дні після його смерті в дім влучив снаряд, від нього будівля згоріла.
"За кілька годин до трагедії ми лежали всі разом на ліжку. Було холодно. Саша мріяв, як знову поїде у Львів. Купить там круасанів, шоколад… А Вітя відповідав: "Синочку, усе обов'язково буде!" – повідомила Дєдова.
НСЖУ висловила співчуття рідним загиблого.
"Неможливо уявити той жах страшної війни, біль, який відчуває родина Дєдових. Витримки вам, спокою, миру… НСЖУ фіксує воєнні злочини Росії щодо працівників ЗМІ та передає інформацію до Європейської та Міжнародної федерацій журналістів", – зазначили в пості.
Контекст:
28 лютого російський диверсант обстріляв знімальну групу британського каналу Sky News. Кореспондент Стюарт Ремзі та оператор Річі Моклер дістали поранення.
13 березня стало відомо про загибель американського журналіста Брента Рено. У нього знайшли посвідчення The New York Times, однак виявилося, що він висвітлював події в Україні для видання Time. Рено працював над проєктом, присвяченим глобальній кризі біженців.
На околицях Києва під час висвітлення збройного вторгнення Росії в Україну загинули оператор американського телеканала Fox News, громадянин Ірландії П'єр Закржевський та українська журналістка Олександра Кувшинова. Про це телеканал повідомив 15 березня.