Радник мера Маріуполя про окупацію: Обмеження переміщення, свободи, прав та повна розруха. Справжнє гетто

Окупанти не контролюють усього міста
Фото: ЕРА

Жителі обложеного Маріуполя не зможуть покинути місто без проходження фільтраційних заходів росіян. Про це 29 квітня в Telegram проінформував із посиланням на окупаційну владу радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Він опублікував фото листівки з "основними запитаннями", які, за його словами, окупанти поширюють у захопленій частині Маріуполя, і прокоментував їх.

"Саме вони показують усі реалії теперішнього і майбутнього Маріуполя під час окупації. З головного. [...] Фільтрація (або як її називають окупанти – верифікація). Обов'язково для всіх, не тільки для тих, хто виїжджає з Маріуполя. Але виїжджати навіть до Донецька без фільтрації заборонено. Тотальний контроль. Справжнє гетто", – написав Андрющенко.

Радник мера зазначив, що "переміщення автівками навіть в окуповану частину Донецької області приватним транспортом дозволено виключно у складі колони".

"Цікава трансформація "більше трьох не збиратися". Узагалі дуже показова в частині контролю області та страху, який наводять маріупольці окупантам", – заявив Андрющенко.

Він наголосив, що фільтрація очікує також на тих маріупольців, хто "хоча б хвилинку побував в Україні й повертається в окуповану частину".

"Страх, страх і страх. Узагалі ось воно, обіцяне покращення вже сьогодні. Обмеження переміщення, обмеження свободи, обмеження прав та повна розруха. Нема слів", – написав Андрющенко.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню. Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку і продуктів. Евакуацію мирних жителів із міста окупанти фактично заблокували.

18 березня засновник видання "ГОРДОН", телеведучий Дмитро Гордон заявляв, що українські біженці, які виїжджають до РФ гуманітарними коридорами, організованими окупаційними військами, опиняються у фільтраційних таборах.

19 березня цю інформацію підтвердив Андрющенко. "Таке враження, що росіяни дійсно вирішили довести нацистам, що можуть повторити. Кожен їхній злочин. Тепер логічно дійшло до гастарбайтерів", – написав він.

20 квітня українській владі вдалося домовитися про гуманітарний коридор із Маріуполя; він не спрацював так, як планували, але з міста змогли виїхати чотири автобуси з людьми.

21 квітня президент України Володимир Зеленський сказав, що більшу частину міста росіяни "давно захопили". У Маріуполі, за його інформацією, залишаються заблокованими приблизно 120 тис. мирних мешканців. Зокрема, українські військові та частина жителів Маріуполя перебувають у бомбосховищах заводу "Азовсталь", який штурмують окупанти.

23 квітня Зеленський пояснив, що деблокувати Маріуполь у військовий спосіб поки що неможливо і командири захисників міста "прекрасно це розуміють".