У Маріуполі заблоковано приблизно 130 тис. мирних жителів – мер
“130 тис. цивільного населення перебуває в Маріуполі. Ворог знищив усі наші комунальні автобуси, їх спочатку було 150, потім 100, потім 50, тепер нуль. Усе знищено. Із 13 березня без режиму тиші нам удалося відкрити коридор, щоб люди хоча б на приватних автівках могли виїхати з міста та доїхати до Бердянська. І сьогодні цей маршрут працює, але з перебоями. Коридор із Бердянська на Запоріжжя також працює, але дуже складно", – сказав він.
За словами Бойченка, майже 90 тис. жителів Маріуполя змогли виїхати через Бердянськ до Запоріжжя, а навколо міста у селах розмістилося приблизно 70 тис. маріупольців.
Мер наголосив, що російські військові блокують усі спроби доправити до Маріуполя гуманітарний вантаж, а також частково крадуть гуманітарну допомогу, яку намагаються передати з України, а потім роздають від імені окупантів.
"Маріуполю треба надати повну евакуацію та доступ до міста, але ми бачимо, що Російська Федерація блокує всі грузи, які рухаються в сторону Маріуполя, жодного вантажу не дали довезти до міста. Жоден автобус, який мав би доїхати до Маріуполя для евакуації мешканців, також не доїхав. 15 автобусів не пропускають у Василівці Запорізької області. Я особисто свідок того, як російські військові забирали гуманітарну допомогу з наших авто. Ми благаємо міжнародну спільноту об’єднатися заради повної евакуації мешканців міста Маріуполь", – заявив він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться з 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерії та реактивних систем залпового вогню житлові квартали. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.
Орієнтовно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку російських окупаційних військ, але потім у жителів з'явилася можливість покинути місто приватним транспортом через спеціальний коридор.
За даними місцевої влади, у місті загинуло приблизно 5 тис. жителів, з яких майже 210 – діти.
Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомляв, що у спробі взяти місто бере участь приблизно 14 тис. російських військових. Це майже 10% від загальної кількості всього окупаційного угруповання, яке вторглося в Україну.
Влада Маріуполя заявляла на початку березня, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області РФ до окупованого Криму.