У мерії Енергодара радять жителям покинути місто
За його словами, "відвертих погроз немає", але обставини, які склалися на станції, зокрема через руйнування Каховської ГЕС, у мерії вважають загрозливими.
"Нічого не міняється за весь рік окупації, який вони [окупнати] знаходяться там. На предмет того, можуть чи не можуть вони погрожувати аварією [на ЗАЕС]? Звичайно, відвертих погроз немає, але те, як експлуатується станція, через те, що там зроблено склади техніки, боєприпасів – на території станції, то, зрозуміло, що ситуація в будь-який час може вийти з-під контролю й бути критичною", – сказав Самойдюк.
Він закликав жителів Енергодара покинути місто й околиці або бути готовими в будь-який момент виїхати.
"Для тих, для кого це неможливо сьогодні. Якщо є транспорт, тримати його повністю заправленим, з усіма тривожними валізами, зібрані документи, більш коштовні речі та на перший час засоби виживання. Тому що якщо ситуація вийде з-під контролю, то можемо розраховувати, що вони [російські окупанти] будуть зобов'язані і змушені дати коридори для виїзду населення", – додав заступник міського голови.
Контекст:
Запорізька АЕС опинилася під контролем російських окупантів із березня 2022 року.
Уранці 6 червня оперативне командування "Південь" повідомило про підрив росіянами Каховської ГЕС. Унаслідок підриву машинного залу зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано, станцію відновити неможливо, заявила пресслужба "Укргідроенерго".
В "Енергоатомі" 6 червня заявили, що підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для Запорізької АЕС. Як пояснили в компанії, вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція одержувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений достатньо для потреб станції, зазначили в компанії.
Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі 6 червня повідомляв, що поки падіння рівня води в Каховському водосховищі не становить безпосередньої загрози безпеці ЗАЕС.