У Миколаєві підірвали пам'ятник чекістам. Раніше біля нього стався конфлікт між "Народним рухом" і ветеранами МВС
"Епічно. Російські окупанти вирішили щойно питання з пам'ятником", – заявив він.
Пізніше Кім написав, що якщо це був підрив пам'ятника, то хай хто це був – "відповідатиме за законом".
Перед цим у Миколаєві, за інформацією місцевих Telegram-каналів, було чути вибух.
13 жовтня місцеве видання "Новини N" повідомило про конфлікт між представниками "Народного руху" і ветеранами МВС біля тоді ще не підірваного пам'ятника. Стверджують, що учасник "Народного руху" пригнав на місце конфлікту автокран, щоб знести пам'ятник. У відповідь ветерани МВС хотіли його прогнати й погрожували спалити кран.
За словами учасника "Народного руху", він служить у лавах тероборони України, а на місці конфлікту розташований пам'ятник чекістам, тому "він і його однодумці вирішили його знести". Водночас видання зазначило, що жодних офіційних рішень щодо знесення пам'ятника не було.
Контекст:
Пам'ятник спорудили 1977 року на честь 60-річчя радянської міліції, він був у сквері на перехресті Центрального проспекту та вулиці Садової. Скульптура виготовлена з кованої міді, укріпленої на сталевому каркасі.
В Україні після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого почали масово відмовлятися від назв, пов'язаних із країною-агресором, зокрема перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам'ятники. Зокрема, у Харкові вирішили змінити назву театру Пушкіна.
Президент України Володимир Зеленський закликав владу Одеси обговорити можливість демонтажу пам'ятника російській цариці Катерині II.
26 вересня в Харкові пам'ятник російському поету Олександрові Пушкіну на площі Поезії облили речовиною червоного кольору, а 11 жовтня в Києві – демонтували.