У Міноборони пояснили, чому не поспішають повідомляти про успіхи в контрнаступі ЗСУ
За її словами, ситуація на фронті неоднорідна, і до того моменту, як українська армія закріпиться на певному рубежі, ситуація може змінюватися кілька разів.
"Ситуація на сході та півдні неоднорідна, тому не можна однозначно говорити, що десь ми лише втрачаємо чи лише контрнаступ. Ситуація різна по різних точках та населених пунктах і бої – це завжди динаміка. Тому остаточно робити висновки, що такий населений пункт уже наш, можна тільки після закріплення там ЗСУ, на тому рубежі", – пояснила Маляр.
Вона додала, що політика і Міноборони, і ЗСУ – не оголошувати передчасно результатів, доки ЗСУ не закріпляться на нових позиціях.
"Передчасне оголошення такої інформації зазвичай активізує ворога. Тому в нас є напрямки, де ворог наступає, і ми потужно чинимо опір, а є напрямки, де ми здійснюємо контрнаступ і у нас є успіхи", – резюмувала представниця Міноборони.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
На початку квітня Збройні сили України вигнали російські війська з північних областей країни. Водночас окупанти захопили частину територій на півдні України, зокрема Херсонської, Миколаївської та Запорізької областей.
5 травня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Збройні сили України перейшли до контрнаступальних дій у Харківській області, а наприкінці травня – на півдні країни.
Наразі найактивніші бої відбуваються на Донбасі, у південній частині України окупанти перейшли до оборонних дій.