Бажання Росії збільшити постачання зброї на Донбас свідчить про пряму збройну агресію та підтримку терористів – Міноборони України
У Міністерстві оборони України нагадали, що Росія регулярно постачає озброєння і бойову техніку, яку бойовики використовують проти мирного населення з початку агресії на сході України.
Якщо Росія збільшить постачання зброї бойовикам на Донбасі, це свідчитиме про пряму збройну агресію і підтримку терористів на рівні держави. Про це йдеться в заяві Міністерства оборони України від 3 серпня.
У міністерстві нагадали про кількість озброєння та військової техніки із РФ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
"Танків – 480 одиниць; бойових броньованих машин – більше ніж 900 одиниць; гармат і гаубиць – приблизно 450 одиниць; мінометів – приблизно 300 одиниць; реактивних систем залпового вогню – приблизно 210; засобів протиповітряної оборони – приблизно 700; протитанкових засобів – приблизно 450", – уточнили в Міноборони.
Указане російське озброєння перевозили в Україну через непідконтрольні ділянки кордону, зазначили у пресслужбі.
У міністерстві нагадали, що з початку агресії Росії на Донбасі це озброєння та бойову техніку використовують проти мирного населення.
"Якщо Росія хоче збільшити постачання зброї, це свідчить про пряму збройну агресію та підтримку терористичної діяльності на рівні держави", – підсумували в міністерстві.
У Росії заговорили про постачання зброї на окупований Донбас у відповідь на схвалення Сенатом США законопроєкту про виділення $300 млн на рік на військову допомогу Україні. Глава комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников сказав 31 липня, що в разі допомоги США Україні Росії нічого не залишається, окрім як захистити людей на Донбасі постачаннями зброї.
Сенатори США виступили за щорічне надання військової допомоги Україні, зокрема летальної, у розмірі $300 млн. Відповідний законопроєкт винесено на розгляд сьогодні. Його автори – представники як Республіканської, так і Демократичної партій.
Законопроєкт передбачає виділення $4 млн на рік на підготовку українських офіцерів. Документ також закликає Державний департамент створити робочу групу з питань України, куди ввійдуть європейські союзники, і призначити спеціального посланника для України, який буде сполучною ланкою з боку США в мирних переговорах у нормандському форматі.
Напередодні держсекретар США Майк Помпео заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа підтримує збільшення летальної допомоги Україні.