У Міноборони України закликали не повідомляти в соцмережах про звільнення населених пунктів до офіційних заяв
"Дякуємо всім небайдужим, але ми самі впораємося з психологічним тиском на ворога! Не треба писати про кожен тимчасово окупований населений пункт, що він уже наш. На жаль, зараз мережами шириться багато інформації про нібито звільнені населені пункти, яка не відповідає дійсності. Серед, так би мовити, "звільнених" у ваших постах зустрічаються населені пункти, які лише частково контролюються ЗСУ і там тривають бої, а є навіть такі, звільнення яких немає в планах на найближчі дні", – ідеться в повідомленні.
Вона наголосила, що про звільнення населеного пункту можна говорити, лише коли він зачищений і правоохоронні органи провели "стабілізаційні заходи".
"Тобто якщо наші війська фізично зайшли в населений пункт, це ще не означає автоматично, що ми його контролюємо. Попереду ще можуть бути бої та чимало спеціальних заходів зі звільнення. Давайте розглянемо, що таке "наш" на прикладі Балаклії. Кілька днів тому було повідомлення, що війська зайшли у місто. Сьогодні ми остаточно встановили у місті контроль, провели всі необхідні заходи та підняли прапор – про що теж були повідомлення на ресурсах Міноборони та ЗСУ", – написала Маляр.
Заступниця міністра закликала читати офіційні джерела: Офіс президента, Міноборони, ресурси Збройних сил України та Генштабу.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
За період 1–8 вересня ЗСУ звільнили понад 1 тис. км&³2; території України, повідомляв президент України Володимир Зеленський. У Харківській області протягом останніх днів ЗСУ взяли під контроль більше ніж 30 населених пунктів, зокрема, звільнено Балаклію, де до початку повномасштабного вторгнення РФ проживало приблизно 27 тис. людей. У звільнені міста й села повертаються підрозділи Національної поліції, там проводять заходи щодо перевірки території.