У НАТО заявили, що мають намір гарантувати безпеку українських суден у Керченській протоці та Азовському морі
За словами постійного представника США в НАТО Кей Бейлі Гатчісон, пакет заходів для посилення безпеки в Чорноморському регіоні передбачає доправлення в регіон великої кількості суден Альянсу і посилення повітряної розвідки.
Міністри закордонних справ країн – членів НАТО 3 квітня у Вашингтоні розглянуть пакет заходів реагування на агресію Росії в Керченській протоці та Азовському морі, заявила на брифінгу, опублікованому на каналі Державного департаменту у YouTube, постійний представник США в НАТО Кей Бейлі Гатчісон.
Гатчісон зазначила, що пакет передбачає "посилення спостереження, зокрема повітряної розвідки, а також доправлення великої кількості кораблів НАТО в Чорне море, щоб гарантувати безпечний прохід українських суден через Керченську протоку й Азовське море".
За її словами, НАТО хоче бути впевненим у безпеці від російських загроз країн-союзників, розташованих у Чорноморському басейні. Гатчісон також наголосила, що Росія розміщує своє озброєння в окупованому Криму, який залишається частиною України.
"Дуже важливо, щоб у Румунії, Болгарії, України, а також Грузії були гарантії безпеки в Чорному морі як для судноплавства, так і на суші", – заявила Гатчісон.
Вона назвала абсолютно неприйнятним захоплення Росією українських кораблів біля Керченської протоки й утримання українських моряків. Постпред додала, що на саміті докладно обговорять агресивну поведінку РФ.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли до Москви. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетинанні кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.