У Пентагоні розповіли, що увійде до пакету додаткової військової допомоги для України на $200 млн
На сайті міністерства оборони США 11 жовтня опублікували список озброєнь, які увійдуть в анонсований главою Пентагону Ллойдом Остіном додатковий пакет допомоги Україні.
Це буде 48-й транш обладнання, яке адміністрація президента США Джо Байдена надасть Україні із запасів Пентагону із серпня 2021 року, вказано в заяві. Він містить додаткові засоби протиповітряної оборони, протитанкові засоби й інше обладнання, яке допоможе Україні протистояти російській агресії. Пакет вартістю до $200 млн містить:
- ракети AIM-9M для ППО;
- обладнання для протидії безпілотним авіаційним системам;
- додаткові боєкомплекти для артилерійських ракетних систем (HIMARS);
- 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди;
- високоточні авіаційні боєприпаси;
- засоби радіоелектронної боротьби;
- ракети з трубчастим пуском, оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
- протитанкові комплекси АТ-4;
- стрілецька зброя й понад 16 млн набоїв до стрілецької зброї;
- підривні боєприпаси для розчищення перешкод;
- запасні частини, навчальне спорядження, технічне обслуговування й інше польове обладнання.
"Цей пакет допомоги у сфері безпеки є важливим сигналом незмінної прихильності Сполучених Штатів до підтримки українського народу перед російською агресією. У цьому пакеті використовують допомогу, яку виділили раніше для України в попередні фінансові роки в межах президентського повноваження зі скорочення витрат (PDA), вона залишилася після завершення процесу переоцінки PDA, котрий відбувся у червні", – ідеться в повідомленні.
США, як і раніше, працюють із союзниками й партнерами, щоб надати Україні можливості для задоволення її невідкладних бойових потреб у найближчому майбутньому, запевнили в Пентагоні. Адміністрація Байдена закликає Конгрес виконати свої зобов’язання перед народом України, надавши додаткове фінансування для забезпечення України, ідеться в заяві.
Остін оголосив про цей пакет допомоги Україні на зустрічі контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" у Брюсселі. "До нього входять боєприпаси AIM-9M для нової системи ППО, яку ми скоро доправимо в Україну, а також артилерійські та ракетні боєприпаси, високоточні авіаційні боєприпаси, протитанкові засоби й обладнання для боротьби з російськими безпілотниками", – сказав він.
Контекст:
У Пентагоні зазначили, що станом на 11 жовтня США виділили Україні понад $44,5 млрд на допомогу у сфері безпеки з початку правління адміністрації Байдена, включно з $43,9 млрд з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.