У перемовинах із партнерами щодо ППО для України є прогрес – Веніславський
"Прогрес є, і якщо раніше була певна стіна в цьому напрямку, то нині цю стіну вже зруйновано… Це рухається, не так швидко, як хотілося б, але рухається", – сказав Веніславський.
Він висловив сподівання, що вже найближчим часом Україна отримає такі системи ППО, "які точно зможуть унеможливити навіть ті авіаційні удари, які наразі завдаються у безпосередній близькості до лінії фронту".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна просила НАТО закрити небо над країною, встановивши безполітну зону. Проте генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг неодноразово заявляв, що НАТО не погодиться на створення безполітної зони над Україною, оскільки не хоче поширювати війну за межі країни.
Україна розглядала й альтернативні способи закриття неба. Наприклад, передавання союзниками літаків для українських військовослужбовців. Як заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, якщо НАТО не може "закрити небо" над Україною, то Україна закриє його сама, але для цього їй потрібна зброя.
Розглядали питання про передавання Україні від західних партнерів винищувачів МіГ-29 радянського виробництва, якими вміють керувати українські пілоти. Проте 10 березня в Пентагоні остаточно заявили, що США "наразі" не підтримують пропозиції передати Україні польські МіГ-29 і не планують брати участь у такій операції. За даними The Wall Street Journal, відправлення польських літаків в Україну заборонив особисто президент США Джо Байден.
Україна більше не просить західних країн закрити небо – це "закрите питання", говорив наприкінці квітня радник глави ОП Олексій Арестович – але, як і раніше, закликає надати їй бойові літаки та засоби ППО / ПРО для захисту неба.
На початку червня канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв відправити системи ППО IRIS-T, за допомогою яких, за його словами, Україна зможе "захистити ціле велике місто від атак російської авіації". Але, як зазначили в міноборони Німеччини, їхнє постачання "може тривати місяці".