У Повітряних силах України прокоментували інформацію ЗМІ про ймовірне застосування РФ ракети з імітатором ядерної боєголовки

Росіяни обстріляли Україну 17 листопада
Фото: EPA
Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі загальнонаціонального телемарафону, який транслював канал "1+1", прокоментував повідомлення ЗМІ, що у збитій під Києвом ракеті замість робочої боєголовки розмістили імітатор ядерної бойової частини.

"Для Повітряних сил будь-яка ракета чи ціль – це мітка на радарі, маркер. Ми бачимо повітряні цілі, які летять, що це ракета, ідентифікується, тому ми пишемо Х101/Х555 – імовірна ціль, випущена з літаків стратегічної авіації чи "Калібр" із кораблів. Ця ціль має бути знищена, це завдання Повітряних сил", – сказав він.

Ігнат заявив, що фахівці визначають тип ракети вже на землі.

"Чому вони [росіяни] це роблять? Як вони це роблять? Версій є багато. Можливо, справді, закінчуються. Можливо, запускають їх як хибні цілі. Питання є різні щодо цього", – заявив речник.

За його словами, підтвердити інформацію ЗМІ можуть відповідні органи, які збирають залишки ракет і документують їх як речові докази.

"Це має бути заява людей, які відповідальні за залишки тих ракет, які є на землі", – додав Ігнат.

18 листопада військовий портал Defense Express повідомив, що в одній із російських ракет Х-55, збитій 17 листопада над Києвом, замість робочої боєголовки розмістили імітатор ядерної бойової частини. За даними журналістів, це може свідчити, що запас крилатих ракет у Росії є – критично низькому рівні.

Під час ранкової ракетної атаки російських окупантів 17 листопада українським захисникам вдалося збити шість крилатих ракет із 18, випущених окупантами й шість дронів-камікадзе, повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Із них чотири ракети і п'ять безпілотників Shahed збили в районі Києва.

Контекст:

21 вересня Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю у разі загрози територіальної цілісності Росії. Президент України Володимир Зеленський сказав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю.

Держсекретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв'ю CBS News зазначив, що США попередили РФ про ймовірні "жахливі наслідки" у разі застосування країною-агресором ядерної зброї. За даними The Washington Post, між адміністрацією президента США Джо Байдена і владою Росії триває листування, під час якого російську сторону попередили про наслідки у разі застосування ядерної зброї у війні проти України.

Наприкінці жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив про можливе застосування Україною "брудної бомби" у війні проти Росії під час телефонних розмов з міністрами оборони США, Франції, Туреччини, Великобританії, Індії та Китаю. Ці заяви означають, що Росія сама готує такий удар, наголосив Зеленський.

27 жовтня під час виступу в дискусійному клубі "Валдай" Путін заявив, що Росія "ніколи не говорила" про можливе застосування своєї ядерної зброї, а "тільки натяками відповідала".

За інформацією The New York Times, російські військові високопосадовці обговорювали, коли і як Росія може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні. Таку інформацію поширили в уряді США в жовтні, повідомило видання 2 листопада. За оцінками Пентагону, в арсеналі Росії є до 2 тис. одиниць тактичної ядерної зброї, яка призначена для застосування на полях битв із метою придушення звичайних сил.