У Путіна збочена психологія, війна в Україні має завершитися його стратегічною поразкою – Нуланд
Президент Росії Володимир Путін має програти війну проти України. Про це заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила "Медузі" в інтерв'ю, опублікованому 29 квітня.
"Наша мета – досягти, щоб ця війна завершилася стратегічною поразкою для Володимира Путіна. Ми хочемо, щоб ця воєнна авантюра обійшлася йому та його режиму непомірно дорого. І, звичайно, ми хочемо, щоб Україна не лише вижила, а й процвітала як демократична незалежна держава, яка зміцнює свої добросусідські відносини і з Європою, і з російським народом", – сказала вона.
За словами американської дипломатки, "росіяни теж не заслуговують на всі страждання, яких їм завдає ця війна: тіл убитих солдатів, які прибувають додому у трунах і мішках до їхніх дружин, матерів і дітей, наслідків економічних санкцій".
"Але причина всьому цьому – тільки рішення Путіна розпочати війну в Україні замість того, щоб вкласти всю свою енергію у зміцнення самої Росії та її економіки", – пояснила Нуланд.
Журналіст поставив їй запитання, чому американці не вступають у війну з Росією безпосередньо, якщо в Москві кажуть, що "реальний суперник Росії – це не Україна, а США й НАТО".
"Так працює збочена психологія Путіна. Таку версію історії він продає російському народу, щоб виправдати всі витрачені на цю війну кошти, усі втрачені в ній життя, усі гігантські втрати російської армії в техніці. У всіх цих втрат немає жодної іншої мети, крім задоволення його імперіалістичних амбіцій за допомогою України", – вважає Нуланд.
Заступниця держсекретаря США назвала те, що відбувається в Україні, "ганьбою для всієї великої російської нації та репутації Росії, відповідальним за яку є тільки Путін".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого військова допомога США в Україні сягнула приблизно $3,4 млрд.
28 квітня Білий дім зробив запит до Конгресу щодо ще $33 млрд на військову, гуманітарну та економічну допомогу Україні.
Окрім цього, американська сторона готує допомогу Україні за програмою ленд-ліз – у її межах США постачали союзникам по антигітлерівській коаліції продовольство, нафту та озброєння під час Другої світової війни. Підписав закон про ленд-ліз 11 березня 1941 року президент США Франклін Рузвельт. За умовами тієї програми, сплатити постачання можна було вже після перемоги, до того ж лише за ту техніку, яка залишилася вцілілою після війни. Крім того, частину боргів союзникам пробачили.
Шість американських сенаторів із Демократичної та Республіканської партій США внесли законопроєкт про постачання Україні озброєння за ленд-лізом ще в січні 2022 року, на тлі нарощування російських військ біля кордону України.
Сенат США 6 квітня одностайно ухвалив закон про відродження програми ленд-лізу. "Сенатори швидко підтримали законопроєкт про ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Програму ленд-лізу, створену під час Другої світової війни, розглядали як переломний момент у конфлікті, оскільки вона дала США змогу швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод", – написало Politico. 28 квітня законопроєкт ухвалила Палата представників. Тепер документ передадуть на підпис президенту США.