У Раді планують створити слідчу комісію для перевірки причин виїзду нардепів, які перебувають не в Україні
"Думаю, що найближчим часом буде ініційовано створення тимчасової слідчої комісії, яка зможе визначити всі факти їхнього перебування не на території України, причини цього – і рекомендувати відповідні рішення до ухвалення у Верховній Раді України. Тому зараз ми на шляху до того, щоб депутати, які не виконують своїх функціональних обов'язків, не мали можливості працювати в стінах українського парламенту", – сказав спікер.
Він наголосив, що парламентарям, які не беруть участі у пленарних засіданнях Ради чи у засіданнях своїх комітетів, зарплату не виплачують, оскільки "вони не виконують своїх функцій як народні депутати". Те саме, за його словами, стосується їхніх помічників.
"Якщо є такі парламентарії, щодо яких відкрито кримінальні провадження, то ми вже відкликали їх з посад у комітетах", – додав Стефанчук, зазначивши, що це стосується, зокрема, колишніх членів фракцій ОПЗЖ і "Слуга народу" Віктора Медведчука (він був членом комітету з прав людини) та Олексія Ковальова.
Контекст:
Наприкінці квітня Стефанчук говорив, що приблизно 10 нардепів покинули Україну за кілька днів до повномасштабного вторгнення РФ і не повернулися.
За інформацією руху "Чесно" станом на кінець травня, 17 нардепів пропустили усі засідання Ради від початку вторгнення.
"Чесно" також повідомило з посиланням на регламентний комітет та управління справами Ради, що за перші чотири місяці 2022 року нардепів оштрафували за прогули засідань комітетів і неучасть у голосуваннях парламенту без поважних причин на загальну суму понад 5 млн грн. До переліку позбавлених виплат хоча б за один місяць прогулів потрапив 101 нардеп.
Серед прогульників – голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та його заступник Микола Тищенко, п'ятий президент України, член фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко, лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.