У Раді та Мінреінтеграції вважають неприйнятним намір Червоного Хреста відкрити офіс у Ростові
Радуцький написав відкрите звернення до Міжнародного товариства Червоного Хреста. У ньому наголошено, що Україна зверталася до Червоного Хреста з проханням терміново розпочати дії щодо організації гуманітарних коридорів. Але окупанти не дотримуються досягнутих домовленостей і постійно зривають роботу "зелених коридорів".
Радуцький закликав організацію не легітимізувати "гуманітарні коридори" на територію Російської Федерації, не підтримувати викрадення населення України та примусове вивезення його на територію держави-агресора.
"Такі дії Міжнародного товариства Червоного Хреста на тлі незаконного викрадення та вивезення ворогом наших громадян у Російську Федерацію, на тимчасово окуповану чи анексовану ним та не підконтрольну Україні територію України, яке вже відбувається сьогодні, є неприйнятними", – ідеться у зверненні.
Про те, що Україна категорично проти відкриття офісу Червоного Хреста у Ростові-на-Дону, 24 березня також сказала у коментарі "РБК-Україна" віцепрем'єр-міністерка, міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона наголосила, що Росія хоче використати це для того, щоб вивозити українців із тимчасово окупованих міст на свою територію.
"Таким чином Росія хоче "освятити" так звані гуманітарні коридори на свою територію, а насправді незаконне викрадення та вивезення ворогом наших громадян, яке вже відбувається прямо зараз", – заявила Верещук.
Вона уточнила, що під час візиту президента МКЧХ Петера Маурера до Києва жодних переговорів про можливість вивезення українців на територію РФ та відкриття офісу МКЧХ поблизу кордону не було. Водночас, за її словами, українська влада надала гуманітарним організаціям докази створення окупантами фільтраційних таборів для викрадених жителів Маріуполя та інших населених пунктів.
Також Верещук зазначила, що МКЧХ через дії окупантів поки що не має повноцінної можливості виконувати свій мандат – організовувати справжні гуманітарні коридори й доступ до військовополонених.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Президент МКЧХ Петер Маурер 23–24 березня відвідав Москву після візиту до Києва. Під час візиту Маурер зустрівся з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим і, як повідомили ЗМІ, подякував Лаврову за багаторічну "позитивну співпрацю" з Росією в різних частинах світу.
Також Маурер заявив, що Червоний Хрест звернувся до російської влади з проханням дозволити йому відкрити представництво в Ростові-на-Дону, "щоб покращити нашу роботу на Донбасі та в інших частинах України, які опинилися під контролем російських збройних сил".
У відповідь на критику цього рішення, яка виникла у соціальних мережах, і підозри в тому, що МКЧХ сприяє депортації українців до РФ, в організації нагадали, що це "нейтральна, неупереджена гуманітарна організація", яка допомагає людям, "хай на якому боці лінії фронту вони перебувають", і наголосили, що "ніколи не допомагають в організації або проведенні примусових евакуацій".
Водночас на сайті МКЧХ донедавна була сторінка (зараз її вже видалили) під назвою "Евакуація людей із регіону Донбас до Росії". Згідно з нею, МКЧК брав участь в "евакуації" 9 тис. осіб.
Тимчасового періоду "евакуації" не уточнюють. Можливо, ідеться про вивезення жителів ОРДО та ОРЛО до Ростовської області РФ, яке 18 лютого оголосили ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін та ватажок бойовиків "ЛНР" Леонід Пасічник. За даними ООН, у період із 21-го до 23 лютого у РФ із Донецької та Луганської областей переїхало майже 50 тис. осіб.