У разі відкриття окупантами "другого фронту" з боку Білорусі ЗСУ будуть готові до "адекватної відповіді" – Генштаб ЗСУ

Загроза відновлення наступу Росії з боку Білорусі зростає, зазначив Громов
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Білорусь і далі надає свою територію для запуску російськими окупантами балістичних ракет і дронів по території України.

Про це 20 жовтня на брифінгу, який транслювали на YouTube-каналі "Військове телебачення України", повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

"Вона розмістила на своїх аеродромах літаки МіГ-31, які можуть бути озброєні крилатими ракетами типу "Калібр", – сказав Громов. – Генштаб ЗСУ постійно відстежує ситуацію. Наразі сили оборони проводять заходи щодо забезпечення надійного прикриття державного кордону України і міста Київ із північного напрямку”.

За словами представника Генштабу, у разі ухвалення окупантами рішення щодо відкриття так званого другого фронту, а саме – ведення наступальних дій із Республіки Білорусь, ЗСУ будуть готові до "адекватної відповіді".

Громов зазначив, що загроза відновлення наступу Росії з боку Білорусі зростає.

За інформацією ЗМІ, РФ активно стягує війська і техніку до кордону України й Білорусі.

Контекст:

24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів. Після цього з території Білорусі окупанти запускали ракети по українських об'єктах.

Раді нацбезпеки і оборони України відомо, що президент Росії Володимир Путін щодня здійснює тиск на Олександра Лукашенка, який вважає себе главою білоруської держави, щоб той почав збройну агресію проти України з боку Білорусі.

4 жовтня Лукашенко прямо визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави". Розгортання, за словами Лукашенка, розпочали 8 жовтня. Помічник міністра оборони Білорусі з міжнародної військової співпраці Валерій Ревенко заявив, що до РБ прибуде приблизно 9 тис. російських військовослужбовців.

11 жовтня Лукашенко оголосив у Білорусі перевірку боєздатності збройних сил. За даними білоруського видання "Наша Ніва", під прикриттям цієї перевірки проводитимуть приховану мобілізацію.