У РФ депутати запропонували конфіскувати сільгосппродукцію на окупованій території України, а потім заявили про злам сайта
27 квітня на сайті Законодавчих зборів Красноярського краю (Росія) з'явилася новина із заголовком "Поповнити фонд сільськогосподарської продукції планують завдяки постачанню з України". Наразі цієї публікації вже немає, але вона залишилася в архіві.
У повідомленні йшлося, що депутати на засіданні "майже одностайно" підтримали рішення ввозити в регіон зерно з Херсонської області, яку частково взяли під контроль російські окупанти.
У пресслужбі зазначили, що у Красноярському краї функціонує лише одне підприємство з виробництва огірків, а брак інших овочів та зернових культур унаслідок західних санкцій "відчувають гостро не лише у Красноярському краї, а й на федеральному рівні".
У зв'язку із цим влада Красноярського краю вирішила, що "експропріація (примусове відчуження. – "ГОРДОН") надлишків торішнього та нинішнього врожаю фермерів Херсонського регіону стане одним з інструментів надання допомоги малим формам господарювання, споживчим кооперативам".
Глава російського комітету з агрополітики Владислав Зирянов заявив, що такий "досвід" можуть запозичити і в інших регіонах Росії, а вилучати продукти можна і в інших окупованих регіонах України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
На цю замітку звернуло увагу багато українських і російських сайтів. Пізніше її видалили, а в ніч на 28 квітня Законодавчі збори Красноярського краю заявили про злам свого сайта.
"Новина про так звані постачання продовольства з України – фейк. Її видалено зі стрічки. Наразі сайт працює у звичайному режимі. Заходи безпеки захисту сайта від стороннього втручання посилено. Інформацію буде передано до правоохоронних органів", – ідеться в опублікованій у Telegram заяві.
Контекст:
Частина Херсонської області наразі під окупацією російських військ.
21 квітня Всеукраїнська аграрна рада повідомляла, що російські окупанти забирають у власність агропідприємства, змушують проводити посівну на користь Росії, вивозять продукцію зі складів, силою змушують працювати співробітників. Тим, хто не погоджується, погрожують фізичною розправою.