У РФ зупинив роботу завод із виробництва зенітно-ракетних комплексів – українська розвідка
Потужності заводу, який виробляв зенітно-ракетні комплекси "Бук", "Тунгуска" та "Куб", фактично зупинено.
"Причини критичного стану виробництва – використання великої кількості комплектуючих та електронних компонентів у виготовленні продукції військового призначення. Донедавна основним постачальником російського ВПК була Німеччина. Але з початком вторгнення на територію України будь-яку співпрацю було припинено. Зі слів співробітників, продовжувати виробництво власними силами завод не в змозі, оскільки у ході технологічного процесу не використовується "практично нічого російського", – ідеться в повідомленні ГУР.
За інформацією української розвідки, керівництво заводу намагається обійти санкції та налагодити постачання через інші країни, зокрема Казахстан. Але такі схеми призводять до подорожчання комплектування, оскільки країнам-посередникам потрібно платити за послуги. Останнє, заявляють у ГУР, "не передбачено бюджетом і збільшити його немає можливості".
Працівникам заводу пропонують піти у неоплачувану відпустку або підписувати контракт зі збройними силами РФ для участі у війні проти України, заявляють у ГУР.
Рекомендована для цих росіян посада – оператор-навідник ЗРК "Бук", ідеться в повідомленні. За даними розвідки, за таку "роботу" співробітникам заводу пропонують зарплату 50 тис. руб. на місяць (приблизно 17,8 тис. грн).
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
29 березня в ГУР повідомляли, що через економічні санкції, введені країнами Заходу проти Росії після її вторгнення в Україну, у РФ зривається виконання оборонного замовлення, а виробник великовантажної техніки КамАЗ повернувся до випуску моделей 60-х років.