У російському парламенті розділилися думки щодо необхідності провести загальну мобілізацію для війни проти України
Противник мобілізації Клімов сказав, що це питання найчастіше порушують іноземні журналісти. За словами Клімова, вони "отримали замовлення" від "опонентів РФ", яким давно хотілося, щоб у Росії було введено воєнний стан і "народ почав би вирувати".
Прибічник ідеї загальної мобілізації Шеремет сказав, що якщо мобілізацію не буде оголошено, Росія не зможе досягти "належних результатів" у війні з Україною.
"Хоча говоримо, що це спецоперація, але ми бачимо, що фактично це фронт, де гинуть люди", – заявив Шеремет.
Проте і Клімов, і Шеремет зійшлися у тому, що Росії нині потрібна "консолідація суспільства".
13 вересня прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що загальнонаціональна мобілізація для підтримки війни в Україні "не обговорювали". А голова фракції Комуністичної партії у Держдумі РФ Геннадій Зюганов назвав вторгнення в Україну повноцінною війною замість "спеціальної військової операції".
Контекст:
Офіційно Росія не оголошувала Україні війни. Вторгнення російська влада називає "спеціальною військовою операцією з метою демілітаризації та денацифікації України".
Міністр оборони Великобританії Бен Воллес припустив 29 квітня, що президент Росії Володимир Путін може оголосити в РФ загальну мобілізацію 9 травня. "Я думаю, що він спробує відмовитися від своєї "спеціальної операції". Він розкочував поле, готуючи ґрунт, щоб сказати: "Дивіться, тепер це війна проти нацистів, і мені потрібно більше людей. Мені потрібно більше російського гарматного м'яса", – зазначив глава міноборони.
Про те, що Путін 9 травня може офіційно оголосити війну Україні замість так званої спеціальної військової операції, повідомив 3 травня телеканал CNN із посиланням на посадовців США і Заходу. Згідно з російським законодавством, це дало б можливість Путіну мобілізувати резервні сили і залучити призовників, яких Росія "відчайдушно потребує в умовах зростання браку сил".