Московські депутати услід за петербурзькими закликали Путіна піти у відставку
Очільник засідання Тимофій Ніколаєв, автор звернення, зачитав його чотирьом присутнім депутатам. Із подальшого обговорення зрозуміло, що звернення зробили з нагоди 11 вересня, коли у РФ проводять день загального голосування й буде обрано новий склад депутатського корпусу. У зверненні йдеться, що "настав час поступитися місцями свіжим людям", із новими ідеями та силами.
"Дослідження засвідчують, що у країнах із регулярною змінюваністю влади люди в середньому живуть краще і довше, ніж у тих, в яких лідер іде з посади лише вперед ногами. У вас були гарні реформи під час першого і частково другого строку, але після цього все пішло якось наперекіс", – ідеться у документі.
Звертаючись до Путіна, депутати зазначають, що риторика, яку використовує він і його підлеглі протягом тривалого часу було, "просякнута нетерпимістю й агресією". Зрештою, це відкинуло РФ в добу холодної війни.
"Росію знову почали боятися і ненавидіти, ми знову погрожуємо всьому світу ядерною зброєю, – ідеться у зверненні. – У зв'язку з вищевикладеним просимо: звільнити себе з посади у зв'язку з тим, що ваші погляди, ваша модель управління безнадійно застаріли й перешкоджають розвитку Росії та її людського потенціалу", – ідеться в тексті.
За те, щоб ухвалити звернення, передати його особисто Путіну і розмістити на сайті району, висловилися сам Ніколаєв та ще двоє – Гордій Нефьодов і Ольга Штацька. Володимир Калінін і Кирило Чиркін під час голосування утрималися. Голова засідання зазначив, що ще троє депутатів покинули засідання, дізнавшись, яку тему заявили для обговорення.
Контекст:
7 вересня Рада муніципального утворення "Смольнинское" у Санкт-Петербурзі (Росія) закликала депутатів Державної думи висунути проти Путіна обвинувачення у держзраді для усунення його з посади. У зверненні до Держдуми йдеться, що "у СВО ["спеціальній військовій операції"] знищують боєздатні підрозділи армії РФ, гинуть і стають інвалідами молоді працездатні громадяни, страждає економіка Росії; [...] блок НАТО розширюється на схід, [...] однією із цілей СВО було оголошено демілітаризацію України, проте досягнуто зворотного ефекту".
"Настоящее время" повідомляє, що після цього на депутатів Дмитра Палюгу, Микиту Юферєва, Дмитра Балтрукова, Івана Чеботаря та Анну Кисельову, які підтримали заклик, склали протоколи щодо "дискредитації" російської армії (ч. 1 ст. 20.3.3 КпАП).