У СБУ почали будувати "український Моссад", який відповідатиме Росії ударом на удар – політолог Загородній
Обстріли російськими окупантами української енергетики розвінчали міф про те, що РФ атакує лише у відповідь. Таку думку політолог, керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній, висловив у блозі на "Цензор.НЕТ" 7 грудня.
"Масові обстріли української енергосистеми не тільки довели, що наша ППО краще підлаштовується під тактику Росії, але остаточно спростували один дуже стійкий і небезпечний міф. Мовляв, Росія атакує ракетами у відповідь на дії української армії чи спецслужб", – написав він.
Політолог зазначив, що "цю тезу намагалися розігнати росіяни й ті, хто їм підігравав".
"Останні події показали, що удари у відповідь, навпаки, зменшують можливості ракетного терору. [...] Причому ми вдарили не просто по авіабазах, а саме по тих літаках, які оснащені крилатими ракетами. Як мінімум три ракетоносці були виведені з ладу й не змогли взяти участь у новій атаці. Усе це зменшило потужність ракетного залпу, дозволило ППО ефективніше реагувати на цей удар", – пояснив Загородній.
Він наголосив, що "Росія проводить ракетні обстріли не у відповідь на щось, вона просто може це робити".
"Кремль точно продовжить ракетні удари й буде намагатися занурити країну в повний блекаут. Україна ж повинна мати свою концепцію відповіді", – вважає Загородній.
Політолог зазначив, що "необхідно встановити точний список" усіх причетних до ракетних обстрілів, зокрема виконавців наказів президента Росії Володимира Путіна.
"Покарання має носити невідворотний характер. У цьому контексті звернув би увагу на слова керівника СБУ [Василя] Малюка, що служба встановлює поіменний список осіб, причетних до обстрілу. Десятки відкритих кримінальних справ – не формальність. Бо вони цілком можуть стати основою для розгляду в Гаазі. А до російських виконавців поступово дійде, що вже треба починати шукати це місто на карті світу. Бо рано чи пізно вони там опиняться й зовсім не в якості туристів", – написав він.
Загородній вважає, що "Україна зобов'язана відповідати ударом на удар".
"Тут бачу суттєвий злам в останні місяці. Ворог уже боїться наших ударів не тільки на тимчасово окупованих територіях, але й у себе вдома. У російському Генштабі не можуть зрозуміти, як це наші дрони опинилися за сотні кілометрів від кордону. Та головне: ми показуємо, що українці – не жертви, які терплять знущання й бояться переходити якісь уявні "червоні лінії". Тим більше, що Кремль давно демонструє – ніяких "червоних ліній" стосовно України в нього немає", – заявив він.
За словами політолога, "бавовна" має палати в Росії й на окупованих територіях" України, як це "СБУ продемонструвала на Кримському мосту й у Севастополі".
"Окрема надія – на створення вітчизняного флоту морських дронів. Це унікальна розробка СБУ. А допомогти збудувати флот дронів, щоб у Криму не стихала "бавовна", може кожен із нас. Загалом, те, що у СБУ після приходу нового керівника почали будувати "український Моссад", який буде відповідати ударом на удар, – правильна і єдина можлива комунікація з ворогом", – наголосив політолог.
Загородній зазначив, що "не треба боятися реакції на "бавовну", тому що "Росія все одно буде намагатися знищити українців".
"Наше завдання – щоб росіяни боялися це робити. Тому, чим більші рахунки будуть приходити на Красну площу Москви з київської вулиці Володимирської, тим краще", – вважає він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
З жовтня російські війська масово обстрілюють об'єкти української енергетики.
Під час останнього удару по Україні 5 грудня окупанти випустили понад 70 ракет, Збройні сили України збили більше ніж 60, повідомляло командування Повітряних сил. Росіяни, за їхніми даними, здійснили три хвилі обстрілів.
Унаслідок ракетної атаки були влучання в об'єкти енергетичної інфраструктури України, повідомили в компанії "Укренерго".
Через ракетні атаки Росії в Україні діють екстрені або планові вимкнення електроенергії.
Уранці 5 грудня в Енгельсі Саратовської області та в Саратові чули вибухи. Російські ЗМІ повідомили, що в Енгельсі на військовому аеродромі впав безпілотник, унаслідок чого пошкоджено два стратегічні бомбардувальники й поранено двох російських військовослужбовців. Приблизно в той самий час росЗМІ повідомили про вибух бензовоза на стоянці авіаційної техніки аеродрому під Рязанню. За попередніми даними, там пошкоджено літак.
Міноборони РФ визнало пошкодження корпусів двох літаків і звинуватило в ударі Україну. Доказів Москва не навела.
Влада України про свою причетність до інциденту не заявляла, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи вибухи, заявив, що "якщо дуже часто запускати щось у повітряний простір інших країн, рано чи пізно невідомі літальні об'єкти повернуться до місця вильоту".