У Сєвєродонецьку залишається 7–8 тис. осіб – голова адміністрації міста
У Сєвєродонецьку Луганської області залишається приблизно 7–8 тис. людей. Про це 22 червня в ефірі телеканалу УНІАН заявив керівник ВГА міста Олександр Стрюк.
За його словами, решту жителів уже депортували російські загарбники на раніше окуповану територію Луганської області.
"Вдається зберегти місто виключно людськими зусиллями наших військових, їхньою підготовкою, впевненістю в тому, що Сєвєродонецьк – це Україна, його треба захищати та відстоювати", – сказав Стрюк.
Він зазначив, що українські військовослужбовці підвозять їжу та медикаменти людям, які ховаються у бомбосховищах хімічного заводу "Азот". Водночас людей важко переконати евакуюватися звідти.
Стрюк також наголосив, що руйнувань у Сєвєродонецьку стає дедалі більше. Останніми днями суттєво постраждала частина кварталів у старих районах міста.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Російські війська після виходу з північних областей України на початку квітня зосередилися на спробах захопити весь Донбас.
У червні найінтенсивніші бої тривають за контроль над Сєвєродонецьком, де до війни проживало майже 106 тис. осіб. Цю ділянку фронту президент України Володимир Зеленський називав однією з найскладніших. За його словами, багато в чому саме у Сєвєродонецьку вирішується доля українського Донбасу.
12 червня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поінформував, що Росія перекинула у Сєвєродонецьк сім батальйонно-тактичних груп, але ЗСУ вдалося зупинити ворога.
15 червня голова Луганської ОВА Сергій Гайдай заявив, що ситуація у Сєвєродонецьку стає важчою, проте українські військовослужбовці стримують ворога одразу з трьох боків.
20 червня Гайдай розповів, що окупанти розпочинають широкомасштабний наступ у регіоні.
21 червня Генштаб ЗСУ повідомив про втрачений контроль над населеними пунктами Підлісне та Мирна Долина, розташованими між Лисичанськом та Тошківкою.
Гайдай 21 червня заявив, що окупанти захопили Тошківку.