У США вважають, що Росія поставила на охорону Криму бойових дельфінів. Maxar підтвердив це супутниковими знімками
Експерти інституту проаналізували супутникові знімки та з'ясували, що ще в лютому Військово-морський флот Росії привіз два загони для дельфінів до входу в Севастопольську бухту.
Як зазначає інститут, у Севастополі розташована найбільша військово-морська база ВМФ Росії на Чорному морі. Дельфінів можна використовувати для боротьби з водолазами – це традиційна роль, для якої в Росії навчали морських ссавців. Це може завадити українським силам спеціальних операцій проникнути в бухту під водою для саботажу військових кораблів.
З огляду на на супутникові знімки, усередині порту багато кораблів ВМФ Росії стоїть поза досяжністю українських ракет, але вразливі для підводного саботажу. Інститут нагадав, що під час холодної війни ВМФ СРСР розробив кілька програм щодо морських ссавців, зокрема навчання дельфінів у Чорному морі. Загін базувався на Козачій бухті під Севастополем, де є й досі.
Із розпадом Радянського Союзу 1991 року ця програма перейшла на контроль української армії, проте її практично не реалізовували. Після анексії Криму Росією 2014 року нею зайнявся ВМФ Росії.
Як зазначає NBC News, США також свого часу використовували морських ссавців із військовою метою. Під час війни у В'єтнамі США використовували афалін і морських левів для пошуку об'єктів і патрулювання закритих вод. А 2003 року американські військові скерували дресованих дельфінів у важливий іракський порт для пошуку мін.
Знімок із супутника компанії Maxar, на якому видно один із загонів для дельфінів, опублікував у Twitter журналіст Джек Детч.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)