В ОП заявили про переговори щодо далекобійних ракет і штурмової авіації. ЗМІ повідомили, що в новому пакеті від США частина цього вже є

США планують передати Україні ракети GLSDB із дальністю 150 км джерело
Фото: defbrief.com
Україна веде переговори із західними партнерами щодо передання ракет підвищеної дальності та штурмової авіації. Про це 1 лютого у Twitter заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

За його словами, кожен етап війни потребує певної зброї. І нинішня концентрація резервів Росії на окупованих територіях потребує від України й партнерів конкретики.

"Тому: 1. Уже є танкова коаліція (логістика, навчання, постачання). 2. Уже є переговори щодо надання ракет підвищеної дальності та штурмової авіації", – написав Подоляк.

За кілька годин до цього Reuters із посиланням на двох поінформованих американських посадовців повідомило, що США готують новий пакет допомоги Україні на суму понад $1,725 млрд, до якого входить далекобійна зброя.

За даними агентства, допомогу оголосять уже цього тижня, до неї увійдуть допоміжне обладнання для систем ППО Patriot, високоточні боєприпаси і протитанкова зброя Javelin.

Одне із джерел зазначило, що основну частину пакету забезпечать із фонду, відомого як Ініціатива сприяння безпеці України (USAI), який дозволяє адміністрації президента Джо Байдена отримувати зброю від виробників, а не із запасів зброї США.

Кошти USAI, зокрема, спрямують на купівлю ракет малого діаметра наземного базування (GLSDB) виробництва Boeing Co, дальність дії якої становить 94 милі (150 км). Окрім того, ідеться про боєприпаси для протиповітряних систем Hawk, системи боротьби з безпілотниками, радари протидії артилерії та повітряному спостереженню, безпілотники Puma й запасні частини для вже доправленої техніки.

Також у пакеті буде багато медичного обладнання, "достатнього для оснащення трьох польових шпиталів", додав посадовець.

Контекст:

20 січня 2023 року Зеленський звернувся до учасників восьмого "Рамштайну" із закликом дати Україні винищувачі F-16 і далекобійні ракети. Кулеба 23 січня заявив, що питання передання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".

Кабінет міністрів Нідерландів розгляне можливість постачання винищувачів F-16 Україні, якщо про це попросить уряд у Києві, повідомив міністр закордонних справ Вопке Гукстра 19 січня.

Видання Politico написало, що в січні західні союзники розпочали дебати про постачання Україні сучасних винищувачів.

Україні потрібно надати далекобійні ракети, щоб у Росії не було відчуття безкарності, заявив 28 січня президент Володимир Зеленський.

Глава польського уряду Матеуш Моравецький заявив 30 січня, що Варшава лобіюватиме серед союзників постачання Україні винищувачів F-16, як це було з німецькими танками Leopard 2. Цього самого дня президент США Джо Байден заявив, що Америка не постачатиме Україні F-16.

Водночас президент Франції припустив передання Україні військових літаків західними партнерами.