До Запоріжжя евакуювалося 120 тис. людей із Маріуполя та інших окупованих міст – гендиректор "Запоріжсталі"
"Робота у нас уже достатньо відновлена. Ми зустріли понад 120 тис. людей, що переїжджають не тільки з Маріуполя, а й з інших тимчасово окупованих територій. У нас створені спеціальні центри. У Запоріжжі це центр реінтеграції та приймання біженців із міст, де йдуть активні бойові дії. Це стосується не тільки співробітників нашої компанії, але й усіх інших громадян", – наголосив Мироненко.
Він додав, що зусиллями, зокрема, підприємств створено всі умови, щоб людям надавали першу медичну допомогу, психологічну допомогу, консультацію щодо того, де вони можуть знайти житло, та щодо інших питань.
"Ми намагаємося надавати всебічну допомогу тим людям, які виїжджають. Але наразі процес дуже ускладнений російською стороною, тому що вона просто не випускає людей без будь-яких пояснень сюди, до Запоріжжя. І дуже важко нині вивозити людей", – додав Мироненко.
За його словами, завдяки допомозі ООН вивезено дуже багато співробітників із бомбосховищ "Азовсталі".
"Тепер вони розміщені, вони у безпеці й забезпечені всім необхідним. Ми й надалі будемо допомагати цим людям, щоб вони отримали все необхідне для налагодження нормального життя", – підсумував Мироненко.
Контекст:
Завод "Азовсталь" – останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові. Там перебувають бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. У бомбосховищах заводу також донедавна були сотні цивільних.
2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону, хоча їм бракує води, їжі та ліків. Бої тривають досі.
7 травня завершилася евакуація з території заводу мирних громадян. За підтримки ООН та Червоного Хреста із заводу забрали приблизно 300 цивільних осіб, здебільшого це жінки та діти, сказала координаторка дій із гуманітарних коридорів від Офісу президента Тетяна Ломакіна.
Однак, усупереч гуманітарному праву, поранених так і не евакуювали. Станом на 10 травня на заводі залишалося понад 1 тис. українських військовослужбовців, серед них сотні поранених.
Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction – переміщення до третьої країни, яка гарантує, що до кінця війни вони не повернуться в Україну. Росія відмовилася, і тоді Україна запропонувала також обміняти поранених українських військовослужбовців на полонених росіян.
14 травня Туреччина запропонувала провести морську евакуацію поранених українських військових, які перебувають на заводі "Азовсталь".