Після виступу українського гурту на "Євробаченні" різко зросла кількість google-запитів за словом Azovstal

Найчастіше гуглять це слово в Україні
Фото: ЕРА
Наприкінці 14 травня в Google різко зросла кількість пошукових запитів користувачів за словом Azovstal, це збігається з виступом українського гурту Kalush Orchestra у фіналі "Євробачення 2022", після якого соліст групи закликав допомогти захисникам Маріуполя, що перебувають на заводі "Азовсталь".

Олег Псюк сказав англійською: "Звертаюся до всіх вас! Будь ласка, допоможіть українському Маріуполю! Допоможіть "Азовсталі"! Просто зараз!".

Після цього зростання запитів у пошуковій системі зросло в десятки разів.

Пізніше популярність слова Azovstal трохи впала.

Скріншот: trends.google.ru

Найчастіше пошукове слово набирали користувачі в Україні, Литві та Чорногорії.

Контекст:

Завод "Азовсталь" – останній об'єкт, який у Маріуполі утримують українські військові. Серед них, як писала міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники й поліцейські. У бомбосховищах заводу також були сотні цивільних.

21 квітня президент РФ Володимир Путін публічно озвучував наказ міністру оборони РФ Сергієві Шойгу скасувати штурм промзони "Азовсталі", проте штурм продовжили.

2 травня на територію "Азовсталі" прорвалися окупанти, там почалися активні бої, але українські захисники тримають оборону, хоча в них бракує води, їжі та ліків. Бої тривають досі.

7 травня завершилася евакуація з території заводу мирних громадян. За підтримки ООН і Червоного Хреста із заводу забрали приблизно 300 цивільних осіб, переважно це жінки й діти, сказала координаторка дій із гуманітарних коридорів від Офісу президента Тетяна Ломакіна.

Проте всупереч гуманітарному праву поранених так і не було евакуйовано. 10 травня Верещук повідомила, що загалом на заводі залишається понад 1 тис. українських військовослужбовців, серед них сотні поранених.

Захисники Маріуполя просять евакуювати тих, хто перебуває на "Азовсталі", застосувавши до них процедуру extraction – переміщення в третю країну, яка гарантує, що до кінця війни вони не повернуться в Україну.

Проте Росія відмовляється від такої процедури, повідомила Верещук 11 травня. Україна, за її словами, запропонувала також обміняти поранених українських військовослужбовців на полонених росіян.

12 травня Верещук повідомила, що тривають переговори з РФ щодо евакуації тяжкопоранених українських військовослужбовців з "Азовсталі" в обмін на полонених російських військовослужбовців. Ідеться, за її словами, про 60 тяжкопоранених військових і медиків.

14 травня прессекретар президента Туреччини Реджепа Ердогана Ібрагім Калин заявив, що Туреччина запропонувала провести морську евакуацію поранених українських військових, які перебувають на заводі "Азовсталь" у Маріуполі Донецької області.