У ЗСУ підтвердили розстріл росіянами чотирьох українських військовополонених у Харківській області
11 квітня під час оголошеного "великоднього перемир'я" військові країни-агресора розстріляли чотирьох українських військовополонених. Про це 12 квітня в Telegram підтвердили в Угрупованні об'єднаних сил.
Про це напередодні повідомляв моніторинговий сервіс DeepState, який співпрацює з Міністерством оборони України.
В Угрупованні об'єднаних сил вказали, що військових розстріляли поблизу селища Ветеринарне Харківської області. Вони були без зброї.
"І це – під час дії оголошеного самою ж Росією великоднього перемир'я. Це грубе порушення Женевської конвенції", – заявили військові.
В Угрупованні наголосили, що страти полонених – системна практика армії РФ, яку схвалює її командування.
Також DeepState інформував, що 11 квітня приблизно о 17.30 поблизу Гуляйпільського Запорізької області російські військові вбили українську евакуаційну групу.
За даними Генштабу, станом на 7.00 12 квітня від початку дії режим припинення вогню війська країни-агресора Росії 2299 разів порушували його.
Контекст:
9 квітня нелегітимний президент Росії Володимир Путін оголосив про перемир'я в Україні з 16.00 11 квітня до кінця дня 12 квітня. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна діятиме "дзеркально". Також наголосив, що в Росії є можливість не повертатися до ударів по Україні й після Великодня.
Глава Офісу президента Кирило Буданов заявив 12 квітня в коментарі "Новини.LIVE", що перемир'я, оголошене на Великдень, навряд чи матиме продовження.
Видання "ГОРДОН" збирало думки експертів щодо того, що ховається за ініціативою Путіна.