Ухилянти намагаються піти на службу в поліцію, щоб уникнути призову – Вигівський

Вигівський: Є механізми, щоб ухилянти не потрапили в Нацполіцію
Фото: npu.gov.ua

Деякі українці, які можуть підпасти під мобілізацію, намагаються влаштуватися на службу в поліцію. Про це розповів голова Нацполіції Іван Вигівський в інтерв'ю "Українським новинам", опублікованому 28 грудня.

"Спроби є, звісно, але ми це все присікаємо і маємо запобіжники", – сказав він.

Вигівський пояснив, що, згідно із законом, поки що вік призову в Україні залишається від 27 до 60 років, тому цій категорії кандидатів приділяють особливу увагу.

"Якщо бачимо, що вони ухилянти, то, повірте, є механізми, щоб ці люди не потрапили в Нацполіцію. Ми це чітко відслідковуємо, є реєстри. Більше того, спільно з територіальними центрами комплектування і соціальної підтримки (ТЦК і СП) ми проводимо роботу щодо мобілізації, вони надають нам списки ухилянтів, і ми встановлюємо місцезнаходження та надаємо їм ці дані. Тому ми виважено дивимося на ці речі", – сказав він.

Контекст:

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомляв 22 листопада, що в Раді готують комплексний закон, який регулює питання мобілізації та демобілізації в Україні.

24 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив Залужному, міністру оборони України Рустему Умєрову і прем'єр-міністру Денисові Шмигалю підготувати комплексний план із мобілізації.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Зеленський повідомив, що військові хочуть додатково мобілізувати до пів мільйона людей. "Вони запропонували мобілізувати додаткових 450–500 тис. людей. Це дуже серйозна цифра. Я сказав, що мені потрібно більше аргументів, щоб підтримувати цей напрямок", – сказав глава держави.

25 грудня Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію. Він передбачає зниження мінімального віку мобілізації з 27 до 25 років, скасування строкової служби й поняття про обмежену придатність. Окрім того, Кабмін запропонував надсилати повістки онлайн, а на ухилянтів – накладати певні обмеження прав.