Україна може перемогти РФ за три етапи, але політика Трампа блокує цей шлях – The Hill

Трамп не дає Україні можливості перемогти РФ, пише ЗМІ
Фото: EPA

Україна досі здатна перемогти країну-агресора Росію у військовому протистоянні, але єдиний спосіб, у який це можливо зробити, блокує політика президента США Дональда Трампа. Про це пишуть військові аналітики Джонатан Світ і Марк Тот у колонці для The Hill, яку опублікували 15 травня.

У публікації наголошують, що Україна просто не має ні живої сили, ні зброї, які потрібні для того, щоб вибити російських окупантів з їхніх бойових позицій у прямому вогневому зіткненні. Це призведе лише до непотрібних втрат і буде на руку нелегітимному президенту Росії Володимирові Путіну, який має намір вести війну на виснаження. Щоб перемогти Росію, Україна має спочатку забезпечити собі небо, а потім перекрити лінії постачання Росії й ізолювати російські сили в Україні від життєво важливих постачань, пишуть автори.

За останні три роки Україна продемонструвала, що може зробити вторгнення Росії дорогим – втрати РФ перевищили 960 тис. осіб. Однак її можливості мають постійно підтримувати, наголошують у публікації. На сьогодні стратегія "саме стільки, щоб вистачало", яку реалізовував колишній президент США Джо Байден і яку досі підтримує Трамп, виявилася недостатньою для перемоги.

На думку авторів, перемога починається із чітко визначеного кінцевого стану, а саме з розгрому російських військ в Україні.

"Вашингтону і Брюсселю потрібно прийняти той факт, що ми вже ведемо третю світову війну", – ідеться у статті. Видання пояснює, що хоча звичайні бойові дії обмежені Україною й Росією, зброя і боєприпаси, які використовують для ведення війни, надходять із різних країн, окрім того, РФ залучає іноземних військових на фронті.

На думку авторів, перемога України можлива за три етапи. Спочатку потрібно знищити російський потенціал глибокого удару. Безполітна зона над Україною захистить мирних жителів від російських балістичних ракет і безпілотників. Україні також знадобляться системи протиповітряної оборони й боєприпаси для створення інтегрованого багаторівневого поясу протиповітряної оборони.

Потім потрібно дати Україні можливість ударити по системах озброєння, які РФ використовує для вбивств мирних жителів, – балістичні ракети, крилаті ракети й безпілотники разом із їхніми екіпажами, радарами, командно-диспетчерськими центрами й ракетними сховищами, звідки б вони не стріляли, ідеться у публікації. Також у статті згадують джерела доходів РФ, зокрема нафтопереробні заводи. На цьому етапі потрібні точні боєприпаси глибокого ураження.

Третя фаза, як пише The Hill, – це рішуче витіснення російських військ з України. Щойно буде створено умови, можна буде розпочати наступ із застосуванням комбінованих озброєнь, включно з безпосередньою авіаційною підтримкою.

У статті наголошують, що Україна може перемогти, але не тоді, коли Трамп і надалі домагатиметься припинення вогню. Продовження переговорів із Путіним просто дає йому час на виробництво й закупівлю більшої кількості зброї для нарощування бойової могутності, яка потрібна для продовження нападів на Україну, зазначають автори.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків. Навесні того самого року українська армія деокупувала північ країни, восени – частини Харківської й Херсонської областей, зокрема Херсон.

У червні 2024 року російська армія розпочала вторгнення на півночі Харківської області, тривають бої за Вовчанськ. Із 6 серпня 2024 року ЗСУ проводять операцію на території країни-агресора – у Курській області РФ. Із квітня 2025 року українські військові проводять операцію і в Бєлгородській області РФ.

За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 15 травня, армія РФ із початку повномасштабного вторгнення втратила вбитими й пораненими 970 590 осіб.