"Україна – не Корея, Росія – не КНДР". Подоляк прокоментував прогнози про перехід війни в "заморожений конфлікт"
За словами Подоляка, неможливо порівнювати масштаби Кореї та КНДР із масштабами України та Росії. Про це він заявив, коментуючи прогноз ексголовнокомандувача сил НАТО в Європі Джеймса Ставрідіса, який вважає, що за пів року розв'язана РФ війна в Україні перейде в "заморожену" стадію, на кшталт конфлікту між Північною і Південною Кореєю.
"Різний контекст, різні масштаби. Будь-який "заморожений конфлікт" означатиме повернення війни за кілька років – більш підготовленої та кривавої. Єдиний спосіб поставити крапку у війні та відновити безпеку в Європі – звільнення українських територій та поразка Росії", – переконаний радник глави ОП.
Джеймс Ставрідіс у коментарі Business Insider констатував, що воєнні плани президента РФ Володимира Путіна виявилися не надто ефективними внаслідок сильного спротиву, здійсненого українцями. Він прогнозує, що "гаряча" частина війни триватиме ще чотири – шість місяців, оскільки більше не витримає жодна зі сторін. Після цього, каже Ставрідіс, можливі перемир'я, мілітаризована зона між двома сторонами, тривала ворожість, такий собі заморожений конфлікт.
Корейська війна тривала між Північною та Південною Кореєю у період із 1950-го до 1953 року. Конфлікт між двома країнами припинився перемир'ям у липні 1953 року, внаслідок якого було створено демілітаризовану зону. Однак, оскільки в наступні роки не було підписано офіційний мирний договір, формально дві країни все ще перебувають у стані війни.
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
На початку квітня ЗСУ вигнали окупантів із північних областей України, у травні Збройні сили України перейшли до контрнаступних дій у Харківській області та на півдні. Під час контрнаступу українській армії вдалося звільнити частину Харківської області. Наразі бої тривають на сході та півдні країни. Окупанти майже повністю захопили Луганську область, 3 липня ЗСУ покинули Лисичанськ – останнє велике місто в регіоні.
Президент Франції Еммануель Макрон за підсумками зустрічі із Зеленським 16 червня у Києві заявив, що Німеччина і Франція не вимагатимуть, щоб Україна йшла на поступки у перемовинах із Росією. Окрім цього, французький президент переконаний, що "Росія не може і не повинна перемогти", але війна швидко не закінчиться.
Глава ГУР Міноборони України Кирило Буданов прогнозує, що в серпні настане переломний момент у війні з Росією і вже в найближчому майбутньому Україна відновить контроль над своїми територіями. Секретар РНБО Олексій Данілов 5 липня заявив, що війна "не буде короткою з урахування того, що ворог не знімає своїх завдань".
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр не стала прогнозувати тривалість війни, зазначивши, що в Росії "є кілька сценаріїв".
Путін заявив 7 липня, що РФ, "за великим рахунком, серйозно поки що нічого не починала" у війні проти України, але не відмовляється і від мирних перемовин.
Зеленський в інтерв'ю, опублікованому 8 липня, зазначив, що Україна не має наміру йти на територіальні поступки Росії для припинення бойових дій. За його словами, відповідальність за розв'язання війни проти України несе особисто Путін.
Також президент заявив, що військова частина конфлікту проти РФ може закінчитися 2022 року.
Міністр оборони України Олексій Резніков 8 липня розповів про три можливі сценарії закінчення війни, один із яких – "драматичний" для Росії.
Макрон 14 липня заявив, що війна в Україні триватиме, а літо та початок осені стануть "дуже важкими".