Україна не розуміє аргументації ФРН, яка відмовляється постачати танки Leopard 2, але надає артилерію – Кулеба

Українська сторона працює над питанням постачання німецьких танків, зазначив Кулеба
Фото: EPA
Українська сторона не розуміє, чому уряд ФРН поки що відмовляється надавати Києву бойові танки, але водночас постачає артилерію.

Про це 11 грудня, в інтерв'ю ARD заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

За його словами, Німеччина пообіцяла Україні подальші постачання озброєння, але це не стосується бойового танка Leopard 2, про який неодноразово просили в Києві.

Кулеба зазначив, що "такого рішення ще не ухвалено, зобов'язань немає", але українська сторона "над цим працює".

Водночас, продовжив міністр, Україна "не розуміє лінії аргументації" ФРН.

Кулеба додав, що якщо Україна буде недостатньо озброєна, війна затягнеться, що не на користь ні самій Україні, ні її західним партнерам.

Посол України у ФРН Олексій Макеєв заявив в інтерв'ю, яке вийшло 11 грудня, що Україна веде переговори з Німеччиною щодо постачання танків Marder і Leopard, проте рішення залишається за федеральним урядом.

Контекст:

Німеччина з початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася постачати озброєння в Україну.

ЗСУ серед іншого вже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні самохідні установки Gepard, систему ППО, РСЗВ, а також каски, обмундирування, намети й медикаменти.

На початку грудня Німеччина надала новий пакет допомоги ЗСУ й запланувала в майбутньому постачання ще семи самохідних зенітних установок Gepard.

7 грудня голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнесс Штрак-Циммерманн повідомила у Twitter, що США схвалили постачання німецьких танків Leopard 2 Україні. За словами політикині, американські партнери очікують, що Німеччина виконає свої зобов'язання.