"Україна обрала дипломатію, Росія – війну". Макрон засудив анексію Криму і закликав Росію вивести війська з України

Президент Франції Еммануель Макрон і далі підтримуватиме Україну в її боротьбі за свою територію
Фото: ЕРА
Франція і союзники й далі підтримуватимуть  Україну в боротьбі за її суверенітет і територіальну цілісність. Про це 23 серпня заявив через відеозв'язок президент Франції Еммануель Макрон на другому саміті Кримської платформи, який транслювали в YouTube Офісу президента України з перекладом.

"Вісім років тому Росія нелегально анексувала частину території України, а саме – Автономну Республіку Крим. Так вона порушила фундаментальну частину права. Франція захищає правила, які регулюють міжнародні відносини і гарантують міжнародну безпеку. Саме тому Франція завжди підтримувала незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України й завжди підтримуватиме", – сказав французький лідер.

Президент Франції також наголосив на погіршенні гуманітарної ситуації та дотриманні прав людини на півострові після його тимчасової окупації Росією.

"Рік тому ми збиралися [на першому саміті Кримської платформи] і засудили анексію Криму. Україна обрала шлях дипломатії, тоді як Росія обрала шлях війни та ще раз порушила основи міжнародного права – розпочала повномасштабне вторгнення 24 лютого", – сказав Макрон.

За його словами, Франція та Європейський союз підтримуватимуть боротьбу України, оскільки це справедлива боротьба за суверенітет, за територіальну цілісність. "Наша рішучість не змінилася, ми готові продовжувати наші зусилля у довгостроковій перспективі", – наголосив він.

Також французький лідер зазначив, що війна Росії проти України стосується всіх країн світу, оскільки вона пов'язана з дестабілізацією міжнародного порядку й має наслідки в енергетичній, гуманітарній, продовольчій сферах.

"Те, що відбувається сьогодні, – це не лише війна у частині Європи. Війна стосується універсальних принципів, тобто нашої можливості жити в мирі та дружбі… Суверенітет і територіальна цілісність – це фундаментальні, основні цінності та принципи міжнародного порядку. Тому я вкотре закликаю Росію припинити воєнні дії й вивести війська з території України", – резюмував президент Франції.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна та більшість країн світу.

В інтерв'ю агентству "Укрінформ", опублікованому 16 лютого, командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа заявив, що після окупації РФ перетворила Крим на військову базу.

24 лютого Росія вторглася в Україну, зокрема з території анексованого Кримського півострова.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Укрінформу", опублікованому 3 серпня, заявив, що Україна не відмовиться від планів деокупації Криму за будь-яких сценаріїв розвитку війни з Росією.

Генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко в інтерв'ю "РБК-Україна" заявляв, що Україна звільнятиме Крим у воєнний спосіб.